Írisz és Dolly története tényleg szerelem volt első látásra!
Dolly, a fekete labrador hat éve segíti Sáfrányné Kobli Írisz mindennapjait vakvezető kutyaként – számolt be a különleges kapcsolatról a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány.

Közös életük annyi különleges pillanatot hozott, hogy végül könyv is született belőle – Dolly nevét viseli, és bepillantást enged a látássérült emberek világába, sok-sok szeretettel és őszinteséggel.
„Nem kell ahhoz látni, hogy szeressünk, hogy dolgozzunk, hogy családunk legyen.”
Dolly 2019-ben került Íriszhez, akinek már a hatodik vakvezető kutyája lett a fekete labrador. „Mondjam azt, hogy szerelem volt első látásra? Tudtam, hogy szép fekete kutya, mindent elmesélt róla a kiképzője. Azt mondta, hogy elhozza nekem megmutatni, de ne éljem bele magam, mert nem biztos, hogy az enyém lesz” – emlékszik vissza a kezdetekre Írisz. Az első találkozáskor Dolly már Írisz lábához ült, és a közös séta után a kiképzőben sem maradt semmi kétség afelől, hogy jó párost fognak alkotni.

Dolly és Írisz összeszoktak, levizsgáztak, és szépen élnek, immár 6 éve. „Hivatalosan közlekedésbiztonsági vizsgának nevezik, ahol a vizsgabiztosok azt mérik fel, hogy a kutya-gazda páros megfelel-e annak a követelménynek, hogy ketten önállóan közlekedjenek a forgalomban” – meséli Írisz az alapokat, ami ilyen esetben szükséges, hogy vele maradhasson Dolly.
Három útvonalat kell betanulni, amelyből az egyiket végig is kell járni a párosnak. A vizsgán minden feladat tartalmaz engedelmességet, különböző „akadályokat”, mint például zebra, lépcső, minden olyan dolgot, amivel az életben is nap mint nap találkozunk, ha az utcán közlekedünk.
Ezeknek a próbáknak a teljesítése dönti el, hogy alkalmasak-e egymáshoz, vagy sem – írta az Alapítvány.
Így támogathatod az Alapítványt

