Image default

Tényleg van medve a Börzsönyben, kép is készült róla

„Elkészültek az első kameracsapdás felvételek a Börzsönyben először május első napjaiban feltűnt medvéről, a fotók alapján egészséges, jól fejlett példány” – írják a Facebookon a Börzsönyi Természetvédők. Egy kameracsapdával készült képet is közöltek az állatról.

Május elején derült ki, hogy medve járhat a Börzsönyben, amikor Diósjenő önkormányzata tett közzé egy képet egy medvelábnyomról, amit Mázsaházánál fényképeztek.

A Bükki Nemzeti Parknak részletes listája van arról, hogy hogyan kerülhetjük el a medvével való találkozást, és mit kell tenni, ha túrázás közben mégis összefutnánk az állattal.

444.hu nyomán magyarallatvedelem.hu, Fotó: Börzsönyi Természetvédők / Facebook

KAPCSOLÓDÓ

Bántalmazott harci medvét mentettek meg Pakisztánban

magyarallatvedo

Farkas és medve is jár már az erdőkben Magyarországon

magyarallatvedo

A sikertelen altatási kísérlet után végül kilőtték a kétbocsos anyamedvét

Erik