Image default

Bóklászó farkas tartja rettegésben egy kisváros lakóit

Bóklászó farkast láttak a nyugat-németországi Lüdenscheid városában: a hatóságok nem tudták visszaterelni az állatot az erdőbe, de szerencsére nem okozott károkat.

Bóklászó farkast láttak a nyugat-németországi Lüdenscheid város pályaudvara közelében a múlt hétvégén
– tájékoztatott a helyi rendőrség.

A kép csak illusztráció

Rendőrautóval megpróbálták a belvárosba betévedt állatot visszaterelni erdős területre, de ez végül nem sikerült, és a hatóságok szem elől tévesztették az állatot, amely nem okozott károkat a városban.

A farkasok védett állatok Németországban, nagyon ritkán fordul elő, hogy lakott területre tévednek, szemben a rókákkal, amelyek egyre gyakrabban tűnnek fel a német városokban, rendszeresen lehet velük találkozni például Berlinben is. Egy júliusi hatósági jelentés szerint a németországi állomány jelentősen növekedett az utóbbi években az ország bizonyos területein. Az utolsó adatok szerint összesen 209 falkáról – nagyjából 1600 példányról – tudnak az illetékesek.

A kép csak illusztráció

A hatóságok arra figyelmeztették az embereket, hogy ha farkast észlelnek, akkor semmiképp ne közelítsenek az állat felé, hanem hangos tapsolással vagy széles karmozdulatokkal próbálják meg elijeszteni – írja az MTI.

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Olasz hatóságok: ha kölyökkutyát találsz az erdőben, még véletlenül se vidd haza, mert lehet, hogy farkas

Erik

Kilövési engedélyt adtak a farkasra, aki megölte von der Leyen póniját

Viki

Szlovák állatvédő szervezetek tiltakoznak a 74 farkas kilövésének engedélyezése ellen

Erik