Image default

Gundi kölykök születtek a Fővárosi Állatkertben!

Gundi kölykök születtek a Fővárosi Állatkertben!

Két taggal bővült rágcsálócsaládunk – számolt be az örömteli hírről közösségi oldalán a Fővárosi Állat- és Növénykert.

Mint írták, a kicsik fejletten jöttek a világra, de nemük egyelőre még nem ismert. Látogatóink az állatkerti Nagyszikla belsejében kialakított Varázshegyben, a Kolónia Galéria bemutatóhelyen tekinthetik meg őket.

A gundik Észak-Afrikában honos kis emlősök. Élőhelyükön nappal hőség, éjjel pedig csípős hideg van, ezért fontos, hogy bundájuk jól hőszigeteljen. A piszkos, nemezes szőr kevésbé tartja a meleget, ezért sűrűn tisztítják magukat a lábaik belső ujjain növő görbe sörtékkel. Szőrük így szinte mindig fényes.

Az Állatkert 2013 óta tartja és tenyészti a fajt. A jelenleg náluk élő három felnőtt tavaly nyáron került össze. Nőstényeik Jihlavából (Csehország) érkeztek hozzájuk, akik egy korábban odaküldött egyedük lányai.

(Forrás: Fővárosi Állat- és Növénykert)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Pintér Károlytól, a legendás elefánt gondozótól búcsúzik a Fővárosi Állat- és Növénykert

Erik

Hatalmasat nőttek a leopárdkölykök a Fővárosi Állatkertben

Erik

Tortával köszöntötték a születésnapos elefántokat az állatkertben

Erik