Image default

10 éves lett Szixtusz, a debreceni pingvin

10 éves lett Szixtusz, a debreceni pingvin

Nagy a sürgés-forgás a pingvin kifutóban, hisz kerek évfordulóra készülnek: Boldog 10. születésnapot, Szixtusz! – írta közösségi oldalán a Zoo Debrecen.

Mint írták, a Zoo Debrecen egyik legmenőbb pingvinje ma már igazi „tapasztalt úszómester” – egy évtizednyi csobbanás, csúszkálás és kíváncsi felfedezés van mögötte!

Remélik, a mai nap extra halas lakomával, hűs medencével és sok-sok pingvinbaráti ünnepléssel telik. „Köszönjük, hogy minden nap egy kis vidámságot és eleganciát hozol a kifutóra!” – tette hozzá az Állatkert.

(Forrás: Zoo Debrecen)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Napi cukiság – Már kézből eszik a pingvinfióka – akinek most Ön is eldöntheti, mi legyen a neve!

magyarallatvedo

Hihetetlen: 8000 kilométert úszik egy pingvin, hogy találkozzon a férfivel, aki megmentette az életét!

Erik

Beütött a válság: Így finnyáskodnak az állatkerti pingvinek, mert olcsóbb halat kapnak a szokásos helyett – videóval

Eszti_mav