Nem lényeges a 9 éves kisfiú, James Isaac kutyájának, hogy gazdája hol tartózkodik, egy biztos: ő mindig mellette lesz, még a kórházban is.
James autista, ebből kifolyólag nehezen kommunikál az emberekkel, nem szereti a társaságukat. A kisfiú kórházi ellátása ezért nem egyszerű, de szerencsére ott van vele Meha, a terápiás kutyája, aki szeretetet és biztonságot nyújt neki.
A három éves kutyának egy hat hónapos kiképzésen kellet résztvennie, hogy terápiás kutya válhasson belőle. James, a kisfiú egy kórházban járt Új-Zélandon, egy MRI vizsgálaton kellett megjelennie. Természetesen négylábú barátja oda is elkísérte őt.
Azért vizsgálták meg a kisfiút, hogy megtudják, mi lehet a rohamainak az oka. Azt figyelték meg a kórházi dolgozók, hogy a kutya aggódni kezdett érte, az arcát nyalogatta.
“Csak néztem James-t, annyira aggódott…” – mesélte az édesanyja.
Mióta az Isaac család életében megjelent Mahe két évvel ezelőtt, a kisfiú viselkedésében észlelhető változás következett be. Korábban nem nagyon tudta elhagyni a házat, de ez szerencsére megváltozott. A kutyus mindenhova elkísérte barátját és meg tudta őt nyugtatni, ha ideges volt vagy félt.
“Még egy kávéra sem tudtunk beülni néhány családtaggal. James mindig ideges volt és állandóan menni akart. De mióta a kutya megvan, James nyugodt, így még a kávénkat is meg tudjuk inni” – mondta James anyukája.
Amikor kint vannak az utcán, a kutya vigyáz arra, hogy James mindig a járdán menjen, vagy ne menjen át a zebrán, ameddig piros a lámpa. Ha a kisfiú túl gyorsan megy, a kutya lelassítja őt.
Ha pedig a kisfiúnak rohama lesz, a kutya azt is megtanulta, hogyan kell figyelmeztetni erre a gazdáját.
“Van valamilyen mágikus kapcsolat a kutya és az autista kisfiú között, nagyon jól meg tudja őt nyugtatni. Az autista gyerekek a kutyával jobban tudják tartani a szemkontaktust, míg családtagjaikkal nem annyira” – mesélte Wendy Isaac, aki terápiás kutyákat képez ki.