„Megmentette a munkából hazafelé menet szerda este a baglyot kollégánk. A madár az autójának csapódott. A rémült állat csütörtök délelőtt segítő kezekbe került. Lehoczky Krisztián, a Mályi Madármentő Állomás vezetője jött érte szerkesztőségünkbe, hogy meggyógyítsa, és biztonságba helyezze” – írják a boon.hu oldalán
Hartmann Mónika így emlékszik a madárbalesetre: – Hazafelé vezettem munka után, amikor Gesztely után észrevettem, hogy valami nekirepült oldalról az autónak. Nem tudtam, hogy mi lehet. Megálltam és láttam, hogy az úttest közepén egy bagoly ül – mesélte Hartmann Mónika munkatársunk. – Pokrócot tettem rá, hogy ne csípjen meg, és magammal vittem. Néha oldalra borult, innen gondoltam, hogy megsérült. Még este telefonáltam a Mályi Madármentő Állomásra, és segítséget kértem, hogy mit csináljak vele. Sötét helyre, teljes nyugalomba helyeztem egy dobozban, mert mint megtudtam, a balesetes állatok sokkos állapotba kerülnek. Reggelig izgultam, hogy életben marad-e. Aztán örömmel láttam, hogy mocorog és figyelget.
A Mályi Madármentő Állomásra került az állat Lehoczky Krisztián gondviselő kezei közé: – Egyelőre annyit látunk, hogy eltört a bagoly lábfeje, és az egyik szárnyán látható egy csuklóficam, de lehet, hogy belső sérülése is van. Az első négy nap mindig kritikus, de nála sokkal rosszabb állapotú madár is felgyógyult már nálunk – tudatta Lehoczky Krisztián. – „Megműtjük, és vasat teszünk a lábához. Aztán még 4-6 hétig lábadozik tornáztatás mellett. Valószínű, idén már nem engedjük szabadon. Ő egy kifejlett erdei fülesbagoly, hazánkban gyakori, védett, vonuló ragadozó madár, nagy távolságokat képes megtenni. A Miskolci Egyetem parkjában is megfigyelhető csapatokban. Természetes ellensége a héja. A feje tetején található fülszerű, rejtőzködésre alkalmas tollakról kapta a nevét, de a valódi füle a feje oldalán helyezkedik el. Hallása rendkívül kifinomult, GPS-hez hasonlóan működik.”
fotó: Oláh Tímea