A PETA állatvédő szervezet részvényeket szerzett a Budweiser anyavállalatában, az Anheuser-Busch InBevben, hogy a Clydesdale-lovakkal való visszaélések ügyét az igazgatótanács elé vigye.
A sörmárka a 20. század eleje óta használja a lovakat promóciós és reklámfilmeikben. A PETA szerint a vállalat még csikókorukban csonkolja a lovak farokcsontját, állítólag esztétikai okokból teszik ezt, mivel a lovaknak speciálisan kell kinézniük, amikor a lovaskocsik elé fogják be őket.
A PETA azt állítja, hogy a Budweiser „félrevezette” a közvéleményt azzal, hogy azt állították, hogy a lovak szőrét csak megnyírják. Egy titkos nyomozás során azonban a Budweiser tenyésztési és kiképzési létesítményeinek két munkatársa elismerte, hogy a lovak farkát a farokcsontnál végleg levágják.
„A Budweiser 90 éve csonkolja le a Clydesdales farkcsontját, csak azért, hogy a márka imázsának megfelelő megjelenést biztosítson, és ennek véget kell vetni. A PETA alig várja, hogy bejusson az igazgatótanács üléstermébe, hogy véget vessen a Budweiser lócsonkításának.” – mondta Kathy Guillermo, a PETA vezető alelnöke egy nyilatkozatban.
A Budweiser a „hagyomány” nevében kihasználja a lovakat
A Budweiser közel 100 éve használja a Clydesdale lovakat a „hagyományos amerikai értékek” képviseletében.
A fából készült, de ennek ellenére nehéz sörszállító kocsikhoz kötött lovakat ünnepi eseményeken és reklámokban használják a járművek vontatására. A Budweiser Clydesdales gyakran látható a televízióban és az amerikai nemzeti felvonulásokon is, de olyan nagy eseményeken is szerepeltek, mint a Super Bowl, ahol több tízezer néző éljenezte őket.
Annak ellenére, hogy a lovakra nincs szükség áruk szállítására, mégis rendszeresen előveszik őket, hogy felhasználják őket a Budweiser sör reklámozásában. Azonban úgy tűnik, hogy a jólétükre vagy nem figyelnek oda, vagy teljesen figyelmen kívül hagyják őket.
A PETA leleplezi a Budweiser Clydesdale kegyetlenségét
A PETA egy nemrégiben készült videóban felfedte, hogy a Budweiser rendszeresen megcsonkítja lovait farokcsont-amputációkkal.
A fiatal csikók érzékeny farokcsontjait vagy szikével levágják, vagy elkötik, de a cél az, hogy leállítsák a vérkeringést. Ez utóbbi lehetővé teszi, hogy a farkak elhaljanak és szinte maguktól lehulljanak a lóról.
Gyakoriak a fizikai károsodások
A lovak, amelyeknek eltávolították a farkát, elveszíthetik az egyensúlyukat, mivel az a gerincük része. A kommunikációjuk is korlátozódhat, és hajlamosak lehetnek a betegségekre. A farkak védelmet jelentenek a rovarcsípések ellen, így a farok nélkül a lovak könnyű prédák a rovaroknak.
Ez a gyakorlat az Egyesült Államok 10 államában és a világ számos országában, köztük az Egyesült Királyságban, Németországban és Svédországban is illegális.
Magyar Állatvédelem