Image default

Állatkínzás Csepelen: egy hatalmas kutya tetemét találták meg

A Dog Rescue Team 2012 hétfőn késő este egy óriási kutya tetemére bukkant egy csepeli benzinkút mellett. A tetem gyanús körülmények között került a helyszínre, melyet a benzinkút kamerája rögzített – tájékoztatott a 21.kerulet.ittlakunk.hu.

A Speciális Állatmentő Egység és a rendőrség is a helyszínre érkezett. Az állat orrán és combján vérnyomokat, a becsavart takaróban további gyanús tárgyakat találtak.

A helyszínen egyedi azonosítóval látták el a tetemet, majd becsomagolták, hordágyra tették és beszállították a NÉBIH kórbonctanra. Az állatmentők saját költségen kérték a boncolást és a halál okának megállapítását. Az eredmény 2 héten belül várható.

„Jelenleg komoly adatgyűjtés folyik az ügyben és komoly eredményeket értünk el közösen a Dog Rescue Team 2012 csapatával. Amint összeállt a kép és felmerül az állatkínzás, idegenkezűség gyanúja, a begyűjtött bizonyítékokat benyújtva feljelentéssel fogunk élni az illetékes hatóságok felé” – írja a Speciális Állatmentő Egység.

Azt kérik, aki felismeri a kutyát, bármilyen információval rendelkezik halálának körülményeiről, arról, hogy hol lakhatott, ki lehetett a gazdája, miért került a helyszínre, írjon üzenetet az oldaluknak. A bejelentéseket bizalmasan kezelik.

(Fotók: Speciális Állatmentő Egység)

KAPCSOLÓDÓ

Betonüregbe szorult, mozdulatlanná dermedt kutyákat mentettek a tűzoltók

Eszti_mav

Dárdával leszúrta a kutyáját, lefejezett egy kecskét, embereket terrorizált: most 8 év helyett csak 4-et kell ülnie!

Erik

„Jön a nyár, jön a meleg, tessék nem a kocsiban hagyni a kutyákat” – Singh Viki

Marci