Image default

Kiderült hány állatkínzási ügyet kell felderíteniük a rendőröknek ebben az egyetlen vármegyében

Az állatvédelem sikerességének több kulcsa is van, a legfontosabb talán mégis az, hogy a civilek, a hatóságok és a különböző szakmai szervezetek között gördülékeny legyen az együttműködés. Ezt a folyamatot igyekszik elősegíteni a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány, akik az országban második alkalommal Veszprémben szerveztek szakmai napot.

A Megyeházán tartott rendezvényen a szervezők összesen 15 előadással készültek, ezek lefedték az állatvédelem kapcsán a civil oldalt, a hatósági vetületet, valamint az edukációs témaköröket. Az országjáró szakmai napokat azzal a céllal hívták életre, hogy az együttműködő szervezetek megvitathassák az állatvédelem aktuális kérdéseit, ha pedig szükséges, akkor jogszabály-módosítási javaslatot tegyenek – írja a Vehir.hu.

A veszprémi szakmai napon Ovádi Péter, országgyűlési képviselő, állatvédelemért felelős kormánybiztos kiemelte, négy éve, amikor elkezdték a munkát rögtön kitűnt, hogy három területre kell fókuszálniuk kormányzati szinten is, hogy eredményeket érhessenek el az állatvédelemben.

Ezek a civil szervezetek támogatása, a jogszabályi környezet felülvizsgálata, valamint az edukáció erősítése.

Akkor sikeres az állatvédelem, ha mindenki együtt tud működni, húzta alá a kormánybiztos a szakmai nap megnyitóján, mellette pedig megemlítette, hogy az új állatvédelmi törvényt az Országgyűlés egyhangúlag szavazta meg, ami ritkaság számba megy a döntéshozatalban, de hűen tükrözi a téma fontosságát.

A lap tájékoztatása szerint a Veszprémbe is ellátogató szakmai nap-sorozatot a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány szervezte meg ezúttal is, amely közfeladatot ellátó szervezet részéről Dr. Vetter Szilvia, kuratóriumi elnök köszöntötte a megjelenteket, kihangsúlyozva, hogy nem csupán az információátadás a céljuk, hanem a párbeszéd megteremtése is.

Szintén jelen voltak a rendezvényen a Veszprém vármegyei rendőrök, valamint polgárőrök is. A megyei rendőr-főkapitányság részéről Suszter Tamás ezredes, bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes szólalt fel a megnyitón, ő méltatta a rendvédelmi szervek és a civil szféra együttműködését az állatvédelem területén, ugyanakkor elmondta, hogy évente átlagosan így is 30-40 állatkínzással kapcsolatos ügyet kell felderítenie a rendőröknek.

A Magyar Birtokvédelmi Szövetség részéről Dr. Nagy Csilla köszöntötte a megjelenteket, aki úgy fogalmazott, az állatvédelem elsősorban helyi szinten, a kisebb közösségekben dől el, ezért különösen fontos az egységes jogalkalmazás, hiszen ennek fényében lehet előre lépni az ügy érdekében.

Végül az Országos Polgárőr Szövetség Kutyás Szolgálati és Állatvédelmi Tagozatának elnökhelyettese, dr. Friger László szólalt fel, aki elmondta, az országban 67 ezer polgárőr tevékenykedik, ezen önkéntes munka során pedig kiemelten figyelnek az állatvédelemre is, nem véletlen, hogy az alapítvánnyal is szoros együttműködésben dolgoznak.

Rajtuk kívül a programsorozatban részt vesz még a Jegyzők Országos Szövetsége, a NÉBIH és a Magyar Kormánytisztviselői Kar, valamint több szakminisztérium is.

Magyar Állatvédelem, Forrás. Vehir.hu, fotók: Ovádi Péter Facebook oldala

 

CSOK

KAPCSOLÓDÓ

Élve nyúzhattak meg egy kiskutyát Szolnokon

Viki

Igazságtalanul ítélték el a Szurkolókat?

magyarallatvedo

Elhunyt 36 éves korában a világ legidősebb állatkerti jegesmedvéje

Marci