“Nem szerettük volna, hogy a gólya rókavacsorává váljon, ezért megpróbáltunk gondoskodni róla” – mondta a polgármester. “Védett helyre vittük, majd másnap telefonon próbáltunk tanácsot kérni, hogy mit is kezdjünk vele. Dr. Illés Zoltán botfai természetvédő javaslatára reggel és este apró darabokra vágott nyers hússal etettük, illetve adtunk neki vizet is, hogy megerősödjön, s közben figyeltük, hogy javul-e az állapota.”
A polgármester elmesélte, hogy napközben kiengedték egy családi ház zárt kertjébe a gólyát, ahol az egészséges társai többször „meglátogatták ”, s egy kicsit bogarásztak is mellette, éjszakára pedig visszavitték a még nagyobb biztonságot nyújtó átmeneti „szálláshelyére”.
Miután a madár állapota a többnapos folyamatos gondoskodás után sem javult igazán, Lóránt László újból felkereste a madártani egyesületet, s további szakmai segítséget kért. A civil szervezet a gólyát befogadta a Fenékpusztai Madármentő Állomásra, ám a szállítást logisztikai okok miatt ők most nem tudták megoldani, ezért azt szintén a bagladiak vállalták magukra. A gólya végül a helyi falugondnoki szolgálat segítségével jutott el a Balaton-parti madármentő állomásra.
(Fotó: Lóránt Beáta)