Image default

Egy kutyát vettek állományba a mentők

Rendhagyó facebook posztban számoltak be a mentők új bajtársukról, Brúnóról.

Karlovitz Ákos kiváló mentőtechnikus 8 éves, Brúnó nevű kutyusa igazi mentőkutya. Hosszú évek óta kíséri el a gazdit az oktatásokra, vezetéstechnikai tréningekre és szinte mindenhova, azonban a mentőállomásra eddig nem léphetett be.

A jólnevelt ebnek minden oltása megvan és még a vakvezető iskolát is kijárta, ezért az életmentő gazdi méltányossági kérelemmel fordult a mentőszolgálat vezetőjéhez.

A főigazgató pedig nem csakhogy kivételt tett, de még “állományba is vette” a négylábút, aki így szolgálati igazolványt is kapott.

Brúnó azóta is büszke rá, hogy ő az egyetlen kutya Magyarországon, aki hivatalosan is beléphet a mentőállomásokra, bár a mentőautóba még neki sem szabad beszállnia. Gratulálunk!

Mentők – Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Indul a hónap menhelye kampány

magyarallatvedo

„Halloween” tököt kaptak ajándékba a Nyíregyházi Állatpark lakói

magyarallatvedo

Újabb mérföldkő az állatvédelemben: Magyarország is képviseltette magát Európa első számú állatjólléti fórumán

Eszti_mav