Együtt szerzett diplomát Artúr, a vakvezető kutyus és vak gazdija, Brigi! Hegedűs Brigitta és Artúr lediplomázott a Miskolci Egyetem igazságügyi igazgatási szakán. Itt kiderült, hogy Artúrnak nemcsak vakvezető, hanem terápiás tulajdonságai is vannak. Volt olyan kedves tanára, aki felírta a kutya nevét a névsorba és felolvasta, hogy jelen van-e a teremben.
Megható történetet osztott meg a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola. A kedves élettörténet szereplője Brigi és Artúr, a vakvezető kutyus. „Ez a diplomám arra is emlékeztetni fog, hogy mennyi minden pozitív irányba változott az életemben – mondta Brigi. – Artúr rengeteget hozzátett ahhoz, ahol most vagyok, sok támogatást adott” – tette hozzá.
Artúr bátorítja gazdáját
Brigi elmondta, hogy voltak negatív tapasztalatai gyerekkorában az elfogadással kapcsolatban. Ez az általános iskolában, gimnáziumban és az első egyetemén is vele volt, egészen addig a pontig, ameddig nem lett vakvezető kutyája. „Miután hozzám került Artúr, már sokkal jobban tudtam kapcsolatot létesíteni a csoporttársaimmal, tanáraimmal. Végre kialakult egy baráti köröm. Nagyon pozitívan élem meg ezeket az éveket. Volt olyan tanárom, aki felírta Artúr nevét a névsorba és felolvasta, hogy jelen van-e a teremben. Artúrnak nemcsak vakvezető, hanem terápiás kutya tulajdonságai is vannak. Nagyon félős voltam a vizsgákon, de amióta ő velem van, a stressz oldódott bennem” – mondta mosolyogva.
Brigi elmondta, hogy sokat köszönhet vakvezető kutyájának és Miskolcon megismert tanárainak, barátainak.
Brigi túra egyesület alapításán gondolkodik
A párjával, Zsolttal és Artúrral sokat túráznak, gyakran előfordul, hogy a szervezők Artúrnak is készítenek oklevelet.
„Vannak olyan egyesületek, ahol örömmel veszik, hogy együtt indulunk. Igaz, olyan egyesületet még nem találtunk, ahol figyelembe veszik a látássérülteket, hogy könnyebben teljesíthessük mi is az útvonalakat, ezért most egy saját egyesületen gondolkozunk” – árulta el későbbi terveit.
Tenni akar a látássérültek jogaiért
Brigi 5 éves képzésben folytatja tovább a tanulmányaimat a jogász szakon Miskolcon. „A sok negatív tapasztalatom motivál a jogi képzésben, mert a többség továbbra sem ismeri a segítő kutyákra vonatkozó jogszabályokat, illetve a jogszabályok sem fednek le mindent, ezért sok nézeteltérést tapasztalhatunk látássérültként. A szakdolgozatomat is erről írtam. Országos szinten interjúztattam látássérülteket a negatív tapasztalataikról.” – mondta zárásként.
(Forrás: Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola)