Image default

Egészen különleges gazdijogsi képzés indul hamarosan

Első ízben indítanak két napos képzést 2024. november 21-22-án Budapesten, az Állatorvostudományi Egyetemen egzotikus állattartók számára. Az esemény Állatorvostudományi Egyetem Egzotikusállat- és Vadegészségügyi Tanszéke az Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző és Módszertani Központjának szakmai támogatásával vallósul meg.

A résztvevők elsajátíthatják a díszmadarak, hüllők, kétéltűek, a hörcsög, a degu, a csincsilla, a tengerimalac, az afrikai fehérhasú törpesün, a vadászgörény, az egér, a patkány, a mókus és a kedvtelésből tartott nyúl tartásával, jóllétével kapcsolatos legfontosabb ismereteket.

Napjainkban egyre népszerűbb az egzotikus állatok tartása, mind többen vágynak a kutyán és macskán kívül valamilyen más házi kedvencre is. Egyes források szerint Európában 48 millió díszmadarat, 29 millió kisemlőst és 11 millió hüllőt tartanak otthon, kedvtelésből.

Minden faj tartásának megvannak a speciális feltételei,

amiket be kell tartani ahhoz, hogy az állat jól érezze magát. Az is fontos, hogy ne emberi mércével akarjuk meghatározni, hogy jól érzi-e magát egy állat, mivel ezekben az esetekben a biológiai, etológiai, viselkedésökológiai megközelítést kell alkalmazni.

Az Egzotikus Gazdijogsi képzés célja, hogy az egzotikus állatokat tartó vagy a jövőben tartani szándékozó személyek számára magas szakmai színvonalú, ugyanakkor közérthető előadások formájában adja át a szükséges tudást, hogy a résztvevők felelős gazdákként biztosíthassák állatuk jóllétét és egészségét.

Az előadások az alapokkal kezdődnek,

például a megfelelő kisállat kiválasztásával, majd foglalkoznak a tartás és táplálás kérdéseivel is. A résztvevők gyakorlati jellegű információkat kapnak arról, hogy milyen esetekben és milyen tünetek észlelésekor szükséges egzotikus szakállatorvoshoz fordulni. Az állattartók betekintést nyerhetnek az egzotikus állatok tartásának jogi szabályaiba, és állatvédelmi alapismeretekkel is gazdagodnak.

Az „Egzotikus Gazdijogsi” személyes jelenlétet igénylő képzésre

a jelentkezési határidő 2024. november 6.

A képzés két napos, összesen 16 órás, a résztvevők oklevelet kapnak.

IDE KATTINTVA TUDSZ JELENTKEZNI. 

Íme a program:

2024. november 21. (csütörtök):

· Dr. Vetter Szilvia PhD: Az állattartásra vonatkozó jogi ismeretek (8:00-8:45), Jogi ismeretek – állatkínzás megelőzése és felismerése (9:00-9:45)
· Dr. Zizisz Árisz: Egzotikus kétéltűek és hüllők tartása (10:00-10:45), Egzotikus kétéltűek és hüllők etetése (11:00-11:45), Egzotikus kétéltűek és hüllők egészségvédelme (13:00-13:45)
· Prof. Dr. Gál János DSc: Kertben tartható díszmadarak tartása, etetése és egészségvédelme (14:00-14:45)
· Dr. Gajcsi Dóra: Papagájok kiválasztása és tartása (15:00-15:45)
· Dr. Sós Endre PhD: Papagájok etetése és egészségvédelme (16:00-16:45)

2024. november 22. (péntek):

· Dr. Csatári Dóra: Degu, csincsilla, tengerimalac kiválasztása és tartása (8:00-8:45), Degu, csincsilla, tengerimalac etetése és egészségvédelme (9:00-9:45)
· Dr. Tóth Szabina: Egér, patkány, hörcsög, mókus kiválasztása és tartása (10:00-10:45), Egér, patkány, hörcsög, mókus etetése és egészségvédelme (11:00-11:45), Vadászgörények tartása, etetése és egészségvédelme (15:00-15:45)
· Dr. Nógrádi Anna Linda PhD: Kedvtelésből tartott nyulak tartása (13:00-13:45)
· Dr. Papp Antal: Kedvtelésből tartott nyulak etetése és egészségvédelme (14:00-14:45)
· Dr. Töltési Júlia: Törpesünök tartása, etetése és egészségvédelme (16:00-16:45)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Újabb lépés az állatvédelem magasabb tudományos szintre emelése érdekében Magyarországon

Eszti_mav

Egyetemi hallgatókat látogatott meg Rambo, az ukrajnai háborúban megsérült magyar rendőrkutya

Eszti_mav

Igazi mérföldkőhöz érkeztünk a hazai fertőző állatbetegségek kutatásában

Eszti_mav