1936. szeptember 7-én az ausztrál hobart állatkert dolgozóit szörnyű látvány fogadta. A kennelén kívűl, mozdulatlanul feküdt Benjamin, az utolsó erszényes farkas.
A Thylacine, (Thylacinus cynocephalus), közismert nevén erszényes farkas vagy tasmán tigris vagy tasmán farkas, egy kihalt húsevő erszényes. A faj az ausztrál szárazföldön, valamint Tasmánia és Új-Guinea szigetein volt őshonos. A XIX. század elejétől kezdve a farmerek állatállományát fenyegető veszélynek tekintették, és bevezették a vadászatát.
Az utolsó fogságban tartott tasmániai erszényes tigris, Benjamin, három évet töltött a hobarti állatkertben rácsok mögött, miután 1933-ban elkapták a firenzei völgyben. Elfogása után készült róla ez a videó:
Benjamin szeptember 7-én halt meg, három évvel azután, hogy elfogták. Halála tragikus volt. Megfagyott. Védett alvóhelyéről ismeretlen okok miatt kizárva, egy rendkívül hideg tasmániai éjszakán aludt el örökre.
Várható volt, hogy kipusztul a tasmán farkas
Érdekesség, hogy „az Ujság” nevű magyar lap 1935. augusztus 11-i számában már előrevetítette a tragédiát.
„Az erszényeseknek ezt a legerősebb, legnagyobb és legvakmerőbb húsevő fajtáját, minthogy nagy kárt tesz az ország juhállományában, oly irgalmatlanul üldözik, hogy nincs messze az idő, mikor ez a ritka állatfaj véglegesen kipusztul.”
Magyar Állatvédelem