Image default

Két kis csibe emu érkezett a Gyöngyösi Állatkertbe!

Két kis csibe emu érkezett a Gyöngyösi Állatkertbe!

Ausztrália címermadara, a világ második legnagyobb madara újra a Gyöngyösi Állatkertben! – osztotta meg örömmel az intézmény közösségi oldalán.

Mint megjegyezték, hosszú ideig voltak emuk állatkertük lakói, majd egy pici szünet következett a tartásukban. A napokban viszont érkezett két csíkos emucsibe, akik már meg is tekinthetőek egy előnevelő kifutóban. Amint megfelelő nagyságúak lesznek, Bennett kenguruikkal közösen mutatják majd be őket a jelenlegi kenguru kifutón.

Pihe-puha, tündéri kis emu cseperedik a Debreceni Állatkertben is!

Az apró madárfióka áprilisban kelt ki a tojásból. Emufióka cseperedik a Nagyerdő fái alatt! – osztotta meg örömmel közösségi oldalán a Debrecen Zoo. 


Mint írták, folytatódik a tavaszi bébibumm az állatkertben, ahol néhány év után ismét fióka kelt ki az emuknál mintegy 8 hét tojásban eltöltött időt követően. A napokban világra jött, egyelőre ismeretlen nemű és csíkos rejtőszínű apróság még jó ideig élvezi majd a kiköltését is végző apja gondoskodását.

De már egyre nagyobb önállósággal fedezi fel vadregényes kifutóját, ahol a teljes családot megtekinthetik az állatkertbe kilátogatók!

Megmentette a kis emu életét a Madárdoki!

Az egyik állatorvos azt tanácsolta, altassák el inkább, de Déri doki nem hagyta annyiban és megmentette a fiatal futómadarat!

Hortobágyon, Dr. Déri János állatorvos vezetésével a Madárkórház Alapítvány az országban egyedül álló kórházat működtet hosszú évek óta. Az intézmény az egész ország területéről beérkező, sérült, beteg, vadmadarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzi. Az évente beérkező 2500-3000 beteg közül 35-40 % visszakerül a természetbe.

Most éppen egy szerencsétlenül járt különleges madár várt a megmentésére egy emu személyében! Ahogy a közösségi oldalukon megosztott posztból kiderül, volt állatorvos, aki a madár elaltatását tanácsolta. Végül az emut nem kellett műteni. “Az achilles szalagja félre ugrott oldalra. A doktor úr vissza rakta és rögzítette. A futó madaraknál sokszor előfordul. A futó madarak annyira nehezen viselik ha le van rögzítve a lábuk, valamint az ilyen fokú stresszt, és diszkomfort érzést, hogy ebbe halhatnak meg, és nem a meglévő problémába.” – osztották meg.

Hálás köszönet,  ismét Dr. Déri János, Madárdokinak!

(Forrás: Gyöngyösi Állatkert, Debrecen Zoo, Hortobágyi Madárpark)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Emut fogtak be a rendőrök Gárdonynál, elnevezték Futkának és most egy lovardában várja a gazdáját

magyarallatvedo

Marosvásárhelyen talált új, szerető otthonra Bly, a gyöngyösi puma fiú!

Erik

Pihe-puha, tündéri kis emu cseperedik a Debreceni Állatkertben

Erik