Image default

A farkaskígyó nevet kapta az ázsiai esőredő mélyén felfedezett új kígyófaj

A farkaskígyó nevet kapta az ázsiai esőredő mélyén felfedezett új kígyófaj. Ezek a hüllők körülbelül 1 méteresre nőnek, fejük hosszúkás, és nagy orrlyukaikról ismerhetők fel.

Korábban ismeretlen kígyóra bukkantak egy ázsiai esőerdő mélyén – írja a Miami Herald forrásaira hivatkozva a 24.hu. A felfedezésről szóló tanulmányból kiderül, hogy az új faj az indokínai sávos farkaskígyó (Lycodon neomaculatus) nevet kapta.

Mint írja a cikk, ezek a hüllők körülbelül 1 méteresre nőnek, fejük hosszúkás, és nagy orrlyukaikról ismerhetők fel. Színük lehet fekete, sötétszürke és barna is, azonban mindegyik esetben fehér színű sávok tarkítják a testüket. Leginkább az esőerdőkben érzik jól magukat, de termőföldek és falvak közelében is megtalálhatók.

Ezek a nem mérges farkaskígyók éjszakai életmódot folytatnak, ilyenkor békákra, gyíkokra és kisebb madarakra vadásznak, de akár más kígyókat is elfogyaszthatnak – közölte a 24.hu.

Nappal kövek és farönkök alatt, illetve növények közt rejtőznek. Egyelőre hat ázsiai országban figyelték meg őket: Kambodzsában, Kínában, Laoszban, Mianmarban, Thaiföldön és Vietnámban.

(Forrás: 24.hu, Fotó: Artur Tomaszek)

Magyar Állatvédelem