Hat medve is járhatott a Bükkben az elmúlt hetekben – osztotta meg az információt honlapján a 168.hu.
Mint írták, a barna bundás állatok megfigyelésére egy Facebook oldal is indult, ahová bárki feltöltheti az észleléseit.
Idén viszonylag sok medvét észleltek Magyarországon, eddig legalább hat különböző példány megjelenését sikerült igazolni – írta a 24.hu. Az elmúlt évekhez hasonlóan a téli álomból ébredő, főként Szlovákiában honos barna medvék idén is kisebb-nagyobb kitérőket tesznek Magyarország területén.
Az Országos Magyar Vadászkamara és az Országos Magyar Vadászati Védegylet közleménye szerint vadászok is bekapcsolódtak a „medvekeresésbe”. Persze nem puskával, hanem vadkamerákkal és a tapasztalatukkal, hiszen az európai barna medve fokozottan védett faj.
A két szervezet mintegy 70 ezer tagja terepi jelenlétével és helyismeretével segítheti mind a természetvédelem munkáját, mind a lakosság tájékoztatását.
Az ország északkeleti szegletében működő Ravasz Róka Földtulajdonosi Vadásztársaság területén több medvét is észleltek ebben az évben, a vadászok vadkamerák és nyomok alapján igyekeznek követni a mozgásukat. Szerintük elképzelhető, hogy ezek az állatok Ukrajnából érkeztek, de ami még fontosabb: szó sincs róla, hogy féltucatnyi nagyragadozó kóborolna a megyében.
Mindössze két medve felbukkanása bizonyítható, egy feltételezhetően fiatal hímé a Túr mentén, illetve egy nála termetesebb egyedé Szatmárcseke környékén
– mondta a 24.hu-nak Gyújtó Attila, a vadásztársaság elnöke. Ami a közösségi médiában és a hírekben megjelent nőstényt és a két, állítólag nagyobbacska bocsát illeti, valószínűleg csak szóbeszéd. Egy mezőgazdasági munkás vélte látni őket Csegöld település határában, de ez az egyetlen beszámoló róluk, amit semmiféle konkrét bizonyíték nem támaszt alá.
[vplayer id=29716]
Ha valaki szeretne elmélyedni az aktualitásokban, annak ajánlják a Magyar Országos Medve Figyelő Facebook-oldalt.
Legutóbbi hírünket magyarországi medve észlelésről itt olvashatja el.
(Forrás: 168.hu, Fotó: Janko Ferlic/pexels/illusztráció)
Magyar Állatvédelem


