Image default

A halál torkából menekült meg fiókaként ez a kis gyöngybagoly!

A halál torkából menekült meg fiókaként ez a kis gyöngybagoly!

Biztosan emlékeztek még a mentett kis gyöngybagolyra, aki a tesójával lett kimentve pici fiókaként. Azóta felnőtt és tökéletesen vadászik. Még egy kicsit várnia kell a szabadon engedéssel, de kora tavasszal szabadul ő is – számolt be boldogan egy újabb mentett kis gyöngybagoly felépüléséről a Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue.

Mint megosztották, egy régebbi videó itt megtekinthető róla:

https://www.facebook.com/madarmentes/videos/1224557838943886

Hálás köszönetünk!

Így támogathatjátok a munkájukat

Ha támogatni kívánja munkánkat, és a kis betegek gyógyulását és életmentését, akkor ezt adója 1%-ával Ön is megteheti.
Mályi Természetvédelmi Egyesület Adószám: 18408623-1-05

Nemrég még az életéért küzdött, most pedig már visszanyerte a szabadságát ez a gyönyörű gyöngybagoly is!

Pár napja ismét egy örömhírről számolhatott be a Mályi Madármentő Állomás! 

Nagyon rossz állapotban vettük át ezt a cuki gyöngybaglyot. Az első napok napokban kritikus volt az állapota, de küzdött és élni akart. Az idáig vezető rögös utat te tapostad ki magadnak, mi csak támaszod voltunk az út során. Ég veled kismadár, boldog életet kívánunk neked is – osztotta meg közösségi oldalán a remek híreket a Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue.

A gyöngybagoly

A gyöngybagoly egész Európában alapvetően az emberi településekhez kötődő madárfaj. Településeink másodlagos „természetes” környezetté váltak számára, az itt kínálkozó táplálékbőség és az építmények (templomok, középületek, magtárak) padlástere által biztosított költőhelyek miatt.

Fotó: Palcsek István Szilárd

Azonban ezek az előnyös lehetőségek gyorsan szűkülni kezdtek az utóbbi évtizedekben. Az átalakult gazdálkodás, a költésre alkalmas helyek csökkenése, a rágcsálóirtás mind a gyöngybaglyok állományának csökkenéséhez vezetett. A közutakon történő pusztulás is sajnálatosan nagymértékű, egyes európai tanulmányok szerint a gyöngybaglyok közúti mortalitási aránya a legmagasabb a ragadozó madarak között.

Érdekesség a gyöngybagolyról, hogy egy melegkedvelő faj, mely csak nagyon csekély mértékben tud zsírt felhalmozni, így folyamatosan táplálkoznia kell. A téli időszakban azonban nehezebb a zsákmányszerzés, ezért a gyöngybagoly érzékenyen reagál a zord telekre. Azonban madarunk számos olyan evolúciós alkalmazkodással bír, amely ellensúlyozza a komoly téli állományveszteségeket (pl. testméretéhez képest kisebb, de több tojást rak, több utódot repít, továbbá egy költési szezonban jellemző a kétszeri költés.

(Forrás: Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue, KMNPI)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Nemrég még az életéért küzdött, most pedig lassan már szabadulhat ez a gyönyörű gyöngybagoly!

Erik

Ismét sikerült: jobban van a Mályi Madármentő Állomáson gyógyított egerészölyv!

Erik

Megsérült ez a szépséges fehér gólya, ezért nem tudott elindulni Afrikába!

Erik