Hatalmas szenzáció: fehér oroszlán hármasikrek születtek egy állatkertben! A fehér oroszlánokat a kihalás fenyegeti, körülbelül mindössze 200 példány él még belőlük a világon, szabadon pedig mindössze 13!
Egy venezuelai állatkert a héten jelentette be az ország első három fogságban született fehér oroszlánkölykét. Ez hatalmas előrelépés a genetikailag ritka állat számára, amelynek vadon élő populációja mindössze 13 egyed szülőhazájukban, Dél-Afrikában – közölte a Phys.org.
A kölykök a múlt héten születtek Camatagua és Sebastian fehér oroszlánoktól, akiket tavaly májusban hoztak Venezuelába a csehországi Hodonin állatkertből egy tenyésztési program keretében.
„Ők az első fehér oroszlánok, amelyek Venezuelában születtek. Három kölykünk van, két hím és egy nőstény” – mondta Anthony De Benedictis, a venezuelai Maracayban található Las Delicias állatkert igazgatója.
A kölyköket elvették az anyjuktól, hogy a gondozók neveljék fel őket, hogy javítsák túlélési esélyeiket – mondta De Benedictis. A fogságban tartott oroszlánhölgyekről köztudott, hogy megölik utódaikat. A fehér oroszlánok a Global White Lion Protection Trust szerint
nem albínók, hanem egy genetikai ritkaság, amely csak Dél-Afrika egy régiójában fordul elő.
A színezetet egy recesszív gén okozza, hasonlóan ahhoz, ami az embereknél a kék szemet okozza.
Az ikerekről való gondoskodás éjjel-nappal tartó munka, hiszen folyamatosan táplálni kell őket egy speciális kiegészítővel dúsított tejjel.
„Mindannyian elkötelezettek vagyunk a gondozásuk iránt” – mondta Leonel Ovalle Moleiro, a kölykök jólétével megbízott három állatorvosból és hét másik gondozóból álló csapat vezetője.
„Éjszakai és nappali műszakokat tartunk, figyeljük… a súlygyarapodásukat, a táplálékbevitelüket és természetesen a kölykök és az anyjuk egészségét.”
Ovalle Moleiro rámutatott az egyik hím kölyökre, amelyik a „legálmosabb” és a legvisszafogottabb az evésre.
A nőstény viszont „felfalja az üveget… hiperaktív, állandóan mozog” – mosolygott.
Venezuelának jelenleg összesen hat fehér oroszlánja van.
(Forrás: Phys.org)