Ezek a példányok a házi és a vaddisznók genetikai keveredéséből születnek. Korábban, amíg az erdőkben a jó makktermés alkalmával kiterelve tartották a házisertést, gyakran megesett, de még ma is előfordul, hogy a házi- és a vaddisznó „találkozásából” fehér-fekete foltos malacok születnek. A hírről a TEOL számolt be.
Az így születő utódok egyedi és megismételhetetlen bőrrel rendelkeznek. Ezeknek a foltos egyedeknek a túlélési esélye ugyanolyan, mint az átlagos vaddisznóké, viszont genetikailag rontják a vadon élő állományt, ezért nemkívánatosak a populációkban.
Egy állományritkító vadászat alkalmával lőtték le a különleges, két év körüli, 80–90 kilós példányt. A vadásznyelv babos disznóknak hívja azokat az egyedeket, amelyeknél a megszokott barna sörték színébe a házi disznóra utaló fehéres-rózsaszínes foltok vegyülnek.
– Kilövéskor selejtezési szempont is, hogy ezektől a példányoktól megtisztítsák az állományt. A vadász szerint éppen ezért igen ritka az ekkora, felnőtt állat. A vadásztársaságoknak ki van adva feladatul az állományszabályozó vadászat, vagyis hogy a területükön található populáció mekkora részét kell kilőni. A vaddisznók ugyanis annyira szaporák és olyan károkat okoznak, hogy muszáj kordában tartani a létszámot – számolt be a vadász.
TEOL – Magyar Állatvédelem