Image default

Újabb budapesti színház csatlakozott a „Művészek az állatvédelemért” programhoz

A Turay Ida Színház is csatlakozott a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány „Művészek az állatvédelemért” programjához. Ezt jelentette be szerkesztőségünknek eljuttatott közleményében a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány.

Gregor Bernadett kutyáival tanította a gyermekeket a felelős állattartásra a színpadon

A Thália Színház után a Turay Ida Színház is csatlakozott az Alapítvány állatvédelmi művészeti programjához. Ennek köszönhetően a következő hónapokban

összesen 20 alkalommal kerül sor gyermekeket célzó figyelemfelhívó előadásokra a program keretében.

A teltházas Holle anyó című előadás előtt Gregor Bernadett, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi tagja, érdemes művész és két kutyája ment a színpadra. A színésznő Whisky és Lulu segítségével hívta fel 320 kisiskolás és kísérőik figyelmét a felelős állattartás és az állatvédelem fontosságára.

A cél a gyermekek és a fiatalok megszólítása

Vetter Szilvia, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta, hogy az Alapítvány „Művészek az állatvédelemért” elnevezésű mintaprojektje keretében ismert, közkedvelt emberek, színművészek négylábú kedvencük társaságában hívják fel a figyelmet az állatvédelem fontosságára olyan színházi előadások előtt, ahol óvodások, alsósok és felsősök, illetve középiskolások a célközönség.

2024. februárjától a program két színházban, egy állami fenntartású és egy magán intézményben, vagyis a Thália Színházban és a Turay Ida Színházban vette kezdetét. Összesen 20 előadás előtt találkozhatnak élő állatokkal a gyerekek – még ha csak a színpadról is csodálhatják őket. A hosszú távú cél, hogy sikere esetén a projekt országos gyakorlattá váljon és minél több fiatalhoz eljusson az üzenet a közreműködő színművészek és színházak által.

Egyszerűbb, érthetőbb módon közvetítik a fontos témákat

Darvasi Ilona, a Turay Ida Színház ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy a színház egy olyan fórum, ahol az emberek személyesen találkoznak egymással. Ez a személyes kapcsolat pedig lehetőséget ad arra, hogy az állatvédelemmel kapcsolatos üzenetek mélyebben hatoljanak a közönség tudatába.

Meglátása szerint a színművészek szakértelme és tapasztalata a színpadon lehetővé teszi, hogy

a komplex állatvédelmi témákat egyszerűbb és könnyebben érthető módon közvetítsék a közönség felé.

Az ismert színművészek közvetlen kapcsolatot teremtenek a nézők és az állatvédelem között és inspirációt, motivációt nyújtanak az embereknek a felelős állattartáshoz.

Magyar Állatvédelem, fotók: Juhász Melinda

KAPCSOLÓDÓ

Mit csinálnak a szánhúzó kutyák nyáron?

magyarallatvedo

Az elkóborolt állatok hazajuttatása érdekében a MÁV és a VOLÁNBUSZ is bekapcsolódik az állatvédelembe

Eszti_mav

Sikeres évet zárt az ország egyetlen, törvény által létrehozott állatvédelmi alapítványa

Eszti_mav