Négy fiatal mentett vidra nyerte vissza a szabadságát a Balatonnál köszönhetően öt szervezet együttműködésének!
Szívmelengető történetet osztott meg honlapján a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság. „Olivér, Orsi, Dolli és Dóri… ő az a négy fiatal vidra, aki tegnap (05.22.) visszanyerte szabadságát öt különböző szervezet együttműködésének köszönhetően.” – kezdik a történetet.
„Mondhatnánk, hogy egyik befogta, másik hazavitte, harmadik meggyógyította, negyedik etette, az ötödik pedig elengedte, de valójában minden szervezet egy kicsit ott volt mindenben, és az összefogás jelképeként együtt engedtük szabadon a vidrákat a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén.” – hangsúlyozta a Park.
Mint írják, az elengedett vidrák között ott van Olivér, akit tavaly nyáron kölyökként a Keszthelyi-öbölből mentettek ki a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálat, valamint a BfNPI munkatársai. Az akkor alig egy hónapos elárvult kölyök a Petesmalmi Vidraparkba került, ahol Balogh Márti szeretetének és szakértelmének köszönhetően gyorsan erőre kapott. Társával, Orsival, a szintén kölyökként bekerült vidralánnyal közösen térhettek vissza a Kis-Balaton eldugott nádasába.
Dolli és Dóri pedig tavaly szeptemberben estek bele egy cég szerelőaknájába. A Petesmalmi Vidraparkban a kölykök kezdetben 3-4 óránként szoptak, és ahogy egyre nagyobbak lettek, fokozatosan tértek át a halevésre. Több hónap áldozatos munkáját követően a vidraoviba kerültek, ahol már önállóan készültek fel az életre. Most pedig együtt úszhatnak tovább a Fehér-vízi láp vadregényes vizein.
Írásukban ezúton is köszönjük a Sóstó Vadvédelmi Központ koordinációját és a beteg vidráink lelkiismeretes gyógyítását; a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálat, valamint a BfNPI Természetvédelmi Őrszolgálat munkatársainak a mentésekben nyújtott segítséget; a Petesmalmi Vidraparknak a gondoskodó nevelést, és végül, de nem utolsó sorban pedig a Fővárosi Állat- és Növénykert szakmai segítségét a vidrák befogásánál és elengedésénél.
A vidra (Lutra lutra) Magyarországon fokozottan védett, természetvédelmi értéke: 250.000 Ft.
Hálás köszönetünk!
(Forrás: BfNPI, Erdős Sarolta)