Image default

Öt embert ölt meg egy elefánt Mozambikban

Öt embert, köztük két gyereket ölt meg egy elefánt a délkelet-afrikai Mozambikban – közölte csütörtökön Mário Adolfo, a helyi rendőrség szóvivője.

A csoport a földeken dolgozott Cabo Delgado tartományban, amikor az elefánt az emberekre támadt. Az egyik gyerek másfél éves, a másik 12 éves volt. A rendőrség keresi az állatot.

Cabo Delgado északi, Macomia nevű körzete határos a Quirimbas nemzeti parkkal, ahol az elefántok százai élnek.

Afrika számos országában fordulnak elő halálos végű incidensek vadállatok és emberek között amiatt, hogy folyamatosan zsugorodik az állatok természetes élettere.

(Forrás: MTI, fotó: Pixabay)

magyarallatvedelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

Létrejön a Nemzeti Állatvédelmi Tanács

magyarallatvedo

A hosszabb kutyaélet titkát kutatják a Szilícium-völgyben

magyarallatvedo

Hungarikum és nemzeti kincs az erdélyi kopó, világtalálkozót tartottak a hétvégén

Marci