Image default

Alpintechnikával mentettek meg egy őzet a tűzoltók Budapesten – videóval

Alpintechnikával mentették az őzet – jelentette be közösségi oldalán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Egy fiatal őz szorult a tűzoltók segítségére Budapesten, az állat a Duna partjánál, a Bálna magasságában ért partot. A hivatalos tájékoztatás szerint a tűzoltók azonnal az állat segítségére siettek, és megkezdték a mentését.

Úgy tudni, az állatot speciális hámba rögzítették, majd alpintechnikával felhúzták a folyópartról.

Bambi szerencsésen megúszta ezt a kalandot, az ijedtségen kívül szőre szála sem görbült. Hamarosan visszatérhetett a természetes környezetébe, hiszen a tűzoltók egy arra alkalmas erdős területen szabadon engedték” – tették hozzá.

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Ilyen hálásan néz hősére a hurrikán elől mentett kutya

Eszti_mav

Kimentették a cápahálóba szorult bálnát

magyarallatvedo

Meghalt volna ez a csillogó szemű őzgida, ha nem érkezik időben a Tüskevár!

Erik