Image default

Megint a ragasztós egércsapda, most egy apró széncinege épphogy megúszta!

Megint a ragasztós egércsapda, most egy apró széncinege épphogy megúszta! Sajnos az ilyen csapdába ragadt madarak nagy része nem szokott életben maradni, mert a bőrükön keresztül felszívódik a ragasztó.

Múlt héten szerdán érkezett az egérragasztós csapdába került széncinege – számolt be pár napja ismét egy szerencsétlenül járt madár esetéről a Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont.


Mint megjegyzik, sajnos az ilyen csapdába ragadt madarak nagy része nem szokott életben maradni, mert a bőrükön keresztül felszívódik a ragasztó.

Cinkénknek most óriási szerencséje volt, mert “csak”a fején, mellkasán lévő tollakat és a faroktollakat érte a ragasztó, így túlélte. Azonban a hosszú ideig tartó tisztogatás során stresszelnek, így többszöri, rövid fürdetéssel kell megszabadítani őket a ragacstól – jegyezte meg a Fehér Holló.

Kérjük, hogy semmiképpen se használjatok ragasztós egércsapdát – főleg ne szabadban – mert ez más állatok életébe is kerülhet. Illetve maga az egér, patkány is szenved benne, amíg meghal. Inkább élvefogó vagy egyből ölő, rácsapós egérfogót alkalmazzatok – kértek mindenkit.

Ragasztós egércsapdába ragadt cinegét mentettek a Mályi Madármentők is pár napja!

Nem szabad kint használni az egérragasztós csapdát, hiszen ettől a terméktől állatkínzóbb eszköz nem létezik.

Sorra érkeznek az egérragasztóba ragadt kismadarak – írta szomorúan közösségi oldalán a Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue.

Ma sem volt másként és ő egy másik cinegével ragadt ugyanabba a ragasztós csapdába – jegyezték meg posztjukban. Mint hangsúlyozták:

Sokszor elmondtuk, más is elmondta, híradásban is nem egyszer benne volt, hogy nem szabad kint használni az egérragasztós csapdát, ráadásul ettől a terméktől állat kínzóbb eszköz nem létezik.

Egeret ez a csapda nem fogott, de sikerült két ártatlan kismadarat megfogni vele. Most jöhet a több órás toll takarítás és tortúra, amire újra tudnak majd repülni a kis cinegék. Hálásan köszönjük a mentést!

(Forrás:Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont, Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue)

Magyar Állatvédelem

CSOK

KAPCSOLÓDÓ

Gyilkossági helyszínnek álcázzák egyes madarak a fészküket

Marci

Hattyúmentés mesterfokon

Viki

Két rozsdafarkút megmentett a Fehér Holló Alapítvány, egy viszont meghalt mert a megtalálók nem kértek időben szakszerű segítséget!

Erik