Image default

Könyv készült Rambóról, az egyfülű, ukrán frontról mentett kutyáról

Terjedelmes posztban számolt be a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Rambóról szóló könyv bemutató eseményéről. Rambóról mi is több alkalommal beszámoltunk. Ő a harkivi frontról egyenesen a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány gondozásába került.

Itt például megírtuk, hogy „Világrekordot állított fel a BRFK a két szolgálati kutyára eső fülnélkülözés kategóriájában – ha létezik efféle megmérettetés, akkor minden bizonnyal” Ebben a cikkben pedig beszámoltunk, hogy a BRFK örökbe is fogadta. Itt pedig elmeséltük, hogy Rambó és Fan-Fan igazi szeretetcunamit kapott az Ódry Árpád Művészotthon idős lakóitól. A BRFK rendőrkutyái egyenként, személyesen köszöntöttek minden szépkorút az Idősek világnapja alkalmából.

Átadjuk a szót a BRFK illetékesének:

“A hősök történeteiből születnek a regények, az anekdoták, a hősköltemények. Az ő alakjukból, küzdelmükből, kitartásukból, és abból az erkölcsi tanulságból, amit elhoznak a világunkba. Tegnap ismét bemutattak egy hősregényt, Kovács Violetta legújabb kötetét, Rambó és a többiek címmel.

Rambót szerintünk jól ismeritek, ő az a mára már boldog rendőrkutya a BRFK-n. Az ukrajnai háború lövészárkait megjárt, súlyosan megsérült, csonkolt fülű németjuhász egészen elképesztő szerencsével jutott el hazánkba.

A csoda vele kezdődött, azzal hogy életben maradt. Azzal folytatódott, hogy segítő szándékú, elkötelezett emberek minden követ megmozgattak, hogy biztonságos helyre menekítsék. Az állatorvosok mindent megtettek, hogy életben maradjon, sőt mi több: a sérüléseivel is kutyajó életet élhessen a későbbiekben. Az állatvédők összefogásával Rambó a harkivi frontról a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány gondozásába került.

Innentől kezdve kijelenthetjük, hogy kivételes előjogot szerzett egy boldog életre, hiszen az alapítvány elnöke, Kovács Violetta az az ember, aki az alapítvány munkatársaival megalkuvást nem ismerve küzd hosszú évek óta azért, hogy a hozzájuk került legyengült, bántalmazott, kutyamivoltuktól szinte teljesen megfosztott ebek visszakapják az életüket, felgyógyuljanak a fizikai és lelki sérüléseikből, és esélyt kapjanak arra, hogy egy szerető gazdához kerüljenek.

Életveszélyben voltak

Rambó története is így végződött, és a könyvben szereplő társaié is. Rambó, Robin, Vacak, Harcos sorsában egy közös tényező van; mindegyikük életveszélyben volt, mára pedig az állatvédők tetteinek köszönhetően mind a legjobb helyen vannak. A lövészárkot megjárt Rambó, a nyilakkal meglőtt Robin, a megvakított Harcos és a kutyaviadalkora kényszerített Vacak története egyszerre megható, és kijózanító történet mindenki számára, hogy mennyi teendő van az ember lejobb barátainak, a kutyáknak és persze minden más állatnak a védelmében, és ezek a hős állatok mindent legyőznek, ha szeretetet és támogatást kapnak.

A könyvbemutatón megszólalók között természetesen az állatvédelem hírvivői és élharcosai foglalták el a pódiumot; Kovács Violetta mellett Dr. Vetter Szilvia jogász, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ vezetője, Gregor Bernadett színésznő és Kun Zsuzsa újságíró foglalt helyet. Természetesen a bemutatón ott volt Sváby András műsorvezető is, joggal, hiszen sokakhoz hasonlóan mi, budapesti rendőrök is a Napló riportjából ismerhettük meg Rambót.

Rambó autogramot is mancsol

A könyv hősei is mancsos elégtétellel szemlélték az érdeklődőkkel megtelt termet, Rambót – csakúgy, mint a katonakutya Vacakot, Harcost és Robint – gazdája kísérte el a bemutatóra. Rambó, aki Deskó Gyula r. alezredes kutyája autogramot is mancsolt a rajongóknak a borítóra.

Befejezésül nem feledkezhetünk meg egy tényről, hogy minden hősnek, így az ebeknek is van egy patrónusa, egy mentora a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány telephelyén, aki óvja, figyeli, felügyeli és menedzseli a gyógyuló és rehabilitálódó népes kutyasereget. Ő a kötet borítóján is látható Rozi, az okleveles kutyaszakpszichológus, pszichoterapeuta, viselkedéselemző, gyász- és traumafeldolgozó, a coach univerzum mindentudója, a vörös cirmos macska. Komolyan! Szóval, akivel még nem jött szembe a kötet, annak könyvbeszerzésre fel!”

Magyar Állatvédelem

Sztori és fotók: BRFK Fb

KAPCSOLÓDÓ

Az Ukrajnából mentett háromlábú macska már Birminghamben él

magyarallatvedo

Magyarország készen áll a társállatok befogadására, számos állatvédő szervezet ajánlja fel segítségét

Marci

Az ukrán elnök érdemérmet adott egy hős kutyának 250 bomba és lőszer kiszaglásáért

Eszti_mav