Image default

Rekordszámú pályázó nyújtott be kérelmet az állatvédő civil szervezeteknek szóló 1 milliárd forintos pályázatra

Minden eddiginél több állatvédő civil szervezet élt a lehetőséggel a május végén meghirdetett, 1 milliárd forintos keretösszegű pályázaton. A kiemelt keretösszegű felhívásra 450 szervezet nyújtott be támogatási kérelmet, ez újabb egyértelmű visszajelzés arról, hogy a kormányzati támogatás valódi segítséget jelent az állatvédelem frontvonalában dolgozók számára. A beérkezett pályázatok elbírálását követően az eredmények kihirdetésére várhatóan még a nyáron sor kerül.

Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv végrehajtásáért felelős kormánybiztos emlékeztetett: az elmúlt években eddig még soha nem tapasztalt mértékű állami forrás jutott az állatvédelemmel foglalkozó civil szervezeteknek.

„A 2022-es pályázaton 187, a tavalyin 284 szervezet nyert el forrást, idén pedig már 450 szervezett nyújtott be kérelmet, ez három év alatt majdnem két és félszeres növekedés.

Ez is azt mutatja, hogy az állatvédelem ügye egyre többeket mozgat meg, és hogy a támogatási rendszerünk működik: egyszerre kiszámítható, elérhető és érdemi segítséget nyújt” – emelte ki a kormánybiztos.

A pályázaton azok a civil szervezetek indulhattak, amelyek társ-, vad- vagy haszonállatokkal, illetve mentő-, segítő- vagy vakvezető kutyákkal foglalkoznak, és legkésőbb 2025. január 31-ig Magyarországon nyilvántartásba vették őket. Az elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összege 500.000 forinttól akár 15.000.000 forintig is terjedhet. A támogatás felhasználható működési költségekre, programok megvalósítására, ivartalanításra, állategészségügyi szolgáltatásokra, gépjárműbeszerzésre, valamint állatmenhelyek vagy természetvédelmi mentőközpontok fejlesztésére, férőhelybővítésére is.

Az idei pályázati kiírásban is kiemelt szempont volt a könnyen átlátható, egyszerűsített adminisztráció, valamint az ivartalanítás és állategészségügyi ellátás támogatása: társállatokkal foglalkozó szervezetek esetében a támogatás legalább 20 százalékát ivartalanításra kell fordítani, míg vadállatokkal, haszonállatokkal vagy segítő kutyákkal foglalkozó szervezetek számára ugyanekkora arányban kötelező állategészségügyi költségekre fordítani a forrást.

A pályázat lebonyolítását ezúttal is a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. végzi, a pályázattal kapcsolatos további részletek elérhetők a https://bgazrt.hu/megjelent-az-igazsagugyi-miniszterium-altalbiztositott-forrasbol-a-2025-evi-az-allatvedo-szervezetek-tamogatasa-cimu-palyazati-kiiras/ oldalon.

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Ismét ovisok gyűjtöttek a menhelynek

magyarallatvedo

Megválasztották az év emlősét, aki mindössze annyit nyom, mint egy zacskó sütőpor

Marci

Megható találkozás: 11 év után került elő az elveszettnek hitt cica

Marci