A fejmosást a januári nagy mínuszok veszélyeiről a rendőrök ráhagyták az aggódó gazdira, aki könnyes szemmel rohant szökevény kedvencéért, Rony-ért, amikor értesítették.
„Ronynak kutyarossz perceket okozhattak rendőreink, amikor otthonától alig három utcasarokra lekapcsolták első sikeres szökési kísérlete közben. Sebaj, Rony elég, ha annyit tud, hogy a rendőrök bizony elkapnak, ha kóborolni látnak” – írja közösségi oldalán a BRFK.
Egy apró figyelmetlenséget használt ki Rony
Mind kiderült, Rony tegnap hétfő éjjel kiszimatolta, hogy gazdája a megszokottnál figyelmetlenebb, így kihasználva az alkalmat kislisszolt a kapun és futva indult felfedezni az éjszakát. A nagy csatangolásra azonban két XVIII. kerületi rendőr, Éles János rendőr főtörzszászlós és Vári Zoltán rendőr főtörzsőrmester is felfigyelt, és feltartóztatták a négylábú kalandort.
A kutyát a hidegben biztonságba helyezték, majd hívták a Segítő Angyalok Állatmentés munkatársait,
akik hamarosan meg is érkeztek egy chip olvasóval.
A mikrochip elképesztően fontos
Szerencsére Ronynak volt chipje, így nem kellett sokat nyomozni. A gazdit az állatvédők telefonon felhívták, aki rohant is a kutyájáért és nagyon hálás volt kollégáinknak, hogy befogták és törődtek Ronyval.
„Szóval minden jó, ha a vége jó, Rony hazakerült, és ennek a hazatalálásnak egy nagyon fontos eleme is volt a rendőrök és az állatmentők gyors segítsége mellett” – mutatnak rá a rendőrök.
Ez pedig nem más, mint a gazdi nevére és elérhetőségeivel regisztrált chip.
„Bizony előfordulhat a legnagyobb odafigyelés mellett is, hogy imádott, ámde ösztönöktől vezérelt kedvenceinek nekiiramodnak felfedezni a nagyvilágot” – magyarázzák. Hozzáteszik, ilyenkor nagyon fontos, hogy a megtaláló, befogadó könnyen azonosítani tudja az állatot és esélyt adhasson neki a hazatalálásra.
Magyar Állatvédelem, fotók: BRKF Facebook oldala