Tetőtől-talpig sárban dagonyázva élvezik a nyári meleget a nyíregyházi törpe vízilovak!
A sár megvéd az élősködök és a káros napsugaraktól is. Ezt a törpevízilovaink is tudják! – osztotta meg a „dagonyaparty” vicces képeit közösségi oldalán a Nyíregyházi Állatpark.
Anyukája gondoskodásának köszönhetően már naponta negyed kilót hízik a nyíregyházi kis törpevíziló!
“A kis törpevízilovunk rohamtempóban növekszik. Mamája gondokodásának hála, naponta negyed kilogrammal gyarapszik a testsúlya” – írta meg az örömteli információt néhány napja a Nyíregyházi Állatpark az alábbi aranyos videó kíséretében.
Pár napja közöltük mi is, hogy írtó cuki lett a már két hónapos nyíregyházi kis törpevíziló! A törpevíziló a kipusztulás szélén lévő, igen ritka, vastag bőrű faj, az ötször nagyobb 1,5 tonnás nílusi rokonával ellentétben, már csak nagyon kis területen őshonos.
Törpe víziló született a Nyíregyházi Állatparkban. A már két hónapos kis nőstény birtokba is vette a Tarzan ösvénye kifutórendszer víziló-bemutatóját, ahol immár a nagyközönség is láthatja a várva várt szaporulatot – írta a nyiregyhaza.hu.
Mint megjegyzik a szülőpár 2009 óta él a parkban, egyikük Franciaországból, másikuk pedig Dániából került az Európai Fajmegőrzési Program keretében Nyíregyházára. A tenyészpár igen sikeres, hiszen már ötödik alkalommal születik utódjuk. A 2011-ben, 2015-ben, 2017-ben és 2022-ben született borjak már egy másik állatkertben élnek, a két hónapos jövevényt viszont még jó ideig láthatják a parkban a látogatók.
– Az apróság most már két hónapos és rekord gyorsasággal növekszik, naponta negyed kilogrammal nő a testtömege. Ivarérett korában körülbelül 300 kilogrammos testsúllyal rendelkezik majd. Nagyon büszkék vagyunk, nemcsak rá, hanem a szüleire is, hiszen 2009 óta alkot Broutille és Hamlet, a hím és a nőstény tenyészegyedünk egy tenyészpárt, és már ez az ötödik alkalom, hogy kicsinyük születik. Alapvetően a törpe víziló az egyik legritkább vízilóféle. Nyugat-Afrika trópusi esőerdeiben él és teljesen más életmódot folytat, mint a nagytestű rokona, a másfél tonnás nílusi víziló. Ők elsősorban a szárazföldön tartózkodnak, és magányos életmódot folytatnak – mondta el Révészné Petró Zsuzsa, a Nyíregyházi Állatpark oktatási osztályvezetője.
A kipusztulás szélén…
Az állatpark oktatási osztályvezetője azt is elmondta, a törpevíziló a kipusztulás szélén lévő, igen ritka, vastag bőrű faj. Az ötször nagyobb 1,5 tonnás nílusi rokonával ellentétben, már csak nagyon kis területen őshonos. Mindösszesen kétezer egyed él belőle Nyugat-Afrika trópusi esőerdeiben. Állományát leginkább az erdőpusztítások, az élőhelyek csökkenése és a vadászat veszélyezteti. Ezért nagyon fontos, hogy zárt tartási körülmények között, koordinált tenyészprogram keretében szaporodjanak, mint itt, a Nyíregyházi Állatparkban. A látogatók a vízilócsaládot együtt még jó ideig megtekinthetik a Tarzan ösvénye kifutórendszerben, a faj koordinátora a kis jövevényt, másfél-két éves korában fogja majd egy másik, európai állatkertbe helyezni.
(Forrás: Nyíregyházi Állatpark)