Image default

Szenzációs hír: visszatértek a gólyák a geleji házhoz, ahol riasztó volt felszerelve korábban!

Szenzációs hír: visszatértek a gólyák a geleji házhoz, ahol riasztó volt felszerelve korábban! 

Nagyszerű hírt jelentett be a Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue a közösségi oldalán a tegnapi napon. Rövid bejegyzésükben örömmel közölték, hogy visszatért a geleji gólyapár arra a fészekre, ahol a riasztó volt felszerelve.

Mint írták, a korábban hányattatott sorsú madarak párosodnak és már tojás is lehet a fészekben!

Hatalmas felháborodást keltett a gólyariasztó felszerelése!

Örömmel jelentettúk be pár hete, hogy lekerült a gólyariasztó a geleji házról, végre visszatérhet az utcába a gólyapár! Korábban egy geleji lakos ultrahangos gólyariasztót szerelt háztetőjére, közvetlenül a villanypóznán található gólyafészek közelében. Van, aki így várta a hazatérő madarakat…

Korábban mi is beszámoltunk róla, hogy madárbarátoktól érkezett egy borzalmas bejelentés a Mályi Madármentő ÁllomáshozGelejen, egy ház tetején azonosíthatatlan tárgy van felszerelve, ami a közelben lévő gólyafészekre volt irányítva! Kis keresgélés után kiderült, hogy ez egy ultrahangos riasztó mozgásérzékelővel, 200 négyzetméteres hatótávval.

“Az ott lakók elmondása szerint a gólya megjött, de el is ment a riasztás miatt” – írják közösségi oldalukon a madármentők, hozzátéve, a közelben lévő összes fészekben jelenleg gólyapár van már.

A GÓLYARIASZTÓ FELHELYEZÉSE TÖRVÉNYTELEN.

A madármentők a Nemzeti Parkkal közösen rögzítették a fennálló állapotot, a tulajdonosra pedig közigazgatási eljárás és bírság fog várni.

Mint ismert, az ilyen eszközök ultrahangos hanghullámokat bocsátanak ki, amelyek olyan frekvencián vannak, hogy a gólyák számára kellemetlenek. A madarak számára zavarók ezek a hangok, ezért elkerülik azokat a területeket, ahol ezeket érzékelik.

Egyesített erővel lekerült a riasztó, a geleji gólyafészek mellől!

A nagy felháborodást kiváltott történet most szerencsés véget ért!  A Mályi Madármentő Állomás legfrissebb posztjában közölte, hogy az ügy nagy port kavart, Gelej lakosságánál és Önkormányzatánál is felháborodást keltett. Mint írták, a bejelentés hozzájuk érkezett be és hamar híre ment az esetnek a gyors intézkedéseknek köszönhetően. Gelejen már több esetben kértek tőlük segítséget az ott élő lelkes és gólya szerető lakosok, ebből is látszik, hogy a geleji emberek szívükön viselik a hányatott sorsú gólyapár történetét!

Végül a tegnapi napon, a Gelej lakosságnak és Önkormányzatának, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság őrszolgálatának, a Mezőcsáti Rendőrőrs munkatársainak és Mentőállomásnak köszönhetően

A RIASZTÓ BERENDEZÉST AZ INGATLAN TULAJDONOSA LESZERELTE, ÍGY MOST MÁR NYUGODT KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT ÉLHET A MESSZI ÚTRÓL HAZATÉRT GÓLYAPÁR.

Ettől függetlenül közigazgatási eljárás és bírság indul ingatlan tulajdonosa ellen. Zárásként a madármentők köszönik mindenkinek a segítségét a gólyák nevében!

(Forrás: Mályi Madármentő Állomás)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Fantasztikus siker! Az ország leghűségesebb gólyájának köszönhetően került egy magyar állatmentő program a világ legjobbjai közé

Eszti_mav

Ilyen egy szimpla hétköznap a Hortobágyi Madárkórházban: 8 mentett gólyáról gondoskodnak!

Erik

Két tucat gólyafészket készítettek a hazatérő gólyáknak a nemzeti parkunk munkatársai

Erik