Image default

Állati tetemek és kutyaürülék között tartotta kutyáit egy csetényi férfi

Korábban mi is beszámoltunk, állati tetemek maradványai és kutyaürülék fedte annak a helyiségnek a padlóját, ahol két nagytestű kutyát tartott elzárva a gazdájuk. A lesoványodott állatokra a zirci rendőrök figyeltek fel, amikor egy környékbeli telephelyen intézkedtek – írja honlapján a rendőrség.

A rendőrök által helyszínre hívott hatósági állatorvos megerősítette, hogy a két kutya tartásának körülményei és az egészségi állapotuk állatkínzásra utaltak. A helyszínre kiérkező állatvédők, valamint a gyepmester gondoskodtak az ebek megfelelő körülmények közé helyezéséről.

A kutyák tulajdonosát, egy 57 éves csetényi férfit a nyomozók

gyanúsítottként kihallgatták, és ellene állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Veszprémi Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.

Police.hu – Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Elnézőbbek a bírók az állatkínzókkal, mint a jegyzők

magyarallatvedo

Továbbra is kritikus állapotban a férfi, akire két kutya támadt rá – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Használt gumiabroncsokból készít fekhelyet a menhelyi kutyáknak egy brazil férfi

Marci