Image default

Valóban környezetbarát választás az organikus hús?

A Müncheni Műszaki Egyetem, a Greifswaldi Egyetem és az Augsburgi Egyetem csapata szerint az organikus húsok létrehozásával hasonló mennyiségű üvegházgáz keletkezik, mint a hagyományos húskészítési folyamatok során – írja az Élő Bolygónk.

Maximilian Pieper és kollégái tanulmányukban azt vizsgálják, hogy a globális élelmiszer-termelés miként hat a klímaváltozásra. Pieperék kutatásukba az élelmiszereket három kategóriába sorolták: hagyományos hús, organikus hús, illetve növényi alapú termékek – ismertette a Phys.org alapján a National Geographic.

A szakértők azt is felmérték, hogy az előállítás egyes fázisaiban – például a termőföld gondozása vagy az állatok táplálása során – mennyi üvegházgáz jön létre. Az eredmények alapján nincs sok különbség a hagyományos és az organikus húsok előállítása között.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Bár az organikus hús termelésekor a táplálási módszer miatt kevesebb üvegházgáz keletkezik, ezt szinte ellensúlyozza, hogy az így tenyésztett állatok kevesebb húst adnak, emiatt pedig többet kell belőlük tartani, illetve tovább kell etetni őket.[/perfectpullquote]

Ily módon megnő az organikus húshoz köthető metánkibocsátás. Meglepő módon a csirkék esetében az organikus hús előállítása valamivel több emisszióval jár, mint a hagyományos húsé.

ng.24.hu, Élő Bolgyónk nyomán magyarallatvedelem.hu