Image default

Videón látható, hogyan érkezett meg új otthonába Pablo, a korábban lefoglalt kistigris

A Fővárosi Állat- és Növénykert videón örökítette meg, hogyan költözött el új otthonába Pablo. Ahogyan azt a Magyar Állatvédelem is megírta, a kölyöktigrist egy razzia során foglalták le a hatóságok és december óta élvezte az állatkert vendégszeretetét.

Beköltözött a Versegyházi Medveotthonba Pablo. A Fővárosi Állat- és Növénykert tájékoztatása szerint egyelőre egy belső kifutóban piheni ki a költözés fáradalmait, távol a kíváncsi szemektől.

Az utazás zökkenőmentesen zajlott, köszönhetően annak, hogy az állatkert munkatársai az ott töltött hónapok alatt az állatot tréningezték, ezért altatás nélkül, behívással sétált a ládába.

„Ez mindenképpen óriási siker, mert a procedúra így a lehető legkevesebb stresszt jelentette számára” – tették hozzá.

A videó ide kattintva tekinthető meg.

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Izgalmas programokkal vár tavasszal a Fővárosi Állatkert

Eszti_mav

Bemutatkozott a látogatóknak a fővárosi állatkert új, tündéri vörös pandalánya

Eszti_mav

Aprócska gyümölcsevő denevérkölykök születtek

Viki