Image default

Világra jöttek a Miskolci Állatkert első oroszlánkölykei

A Miskolci Állatkert oroszlánjai májusi érkezésüket követően gyorsan a látogatók kedvenceivé váltak. Láthatóan az oroszlánok is komfortosan érzik magukat, hiszen máris családot alapítottak új otthonukban. Szeptember közepén ugyanis világra jöttek a Miskolci Állatkert első oroszlánkölykei – írja a miskolczoo.hu.

Zeusz és a két nőstény oroszlán – akik később a látogatóktól a Nala és a Kiara neveket kapták – május közepén költöztek a Száhel nevet viselő, újonnan elkészült tematikus bemutatóba. Az elmúlt hetekben azonban csak két állatot láthattak a Miskolci Állatkert látogatói, ennek oka pedig az, hogy a harmadik állat utódoknak adott életet. Szeptember 17-én jött a világra három kölyök, akiket anyjuk gondosan nevel. Az állatkert tájékoztatása szerint igyekeztek a lehető legnagyobb nyugalmat biztosítani a család részére, így eddig a látogatók szeme elől is rejtve nevelkedtek a kölykök. Most, hogy elérték a kéthónapos kort, a kis oroszlánok átestek az első állatorvosi vizsgálatokon. Testsúlyuk és testhőjük mérésén kívül megkapták a macskaféléknél ilyenkor szokásos védőoltásokat, illetve az egyedi azonosításukat szolgáló mikrochipeket is. Az állatorvosi vizsgálat eredményeképpen megállapították, hogy mindhárom kölyök jól fejlődik, egészséges és életerős.

Az oroszlán (Panthera leo) korábban az óvilág széles területén elterjedt, nem csak Afrikában, hanem Ázsiában és Európa déli részén is. Mintegy 2500 évvel ezelőtt még Magyarország területén is honos volt. Afrikán kívül ma már csak Nyugat-India erdeiben maradt fenn egy apró állománya, de a „fekete kontinensen” is egyre jobban feldarabolódik élőhelye. Így ma már az oroszlán is sebezhető természetvédelmi státuszú.

Az oroszlán az egyetlen macskaféle, amely társas életmódot folytat: általában egy hím él együtt több nősténnyel, illetve a kölykeikkel. Az utódok mintegy 110 napos vemhesség után jönnek a világra, viszonylag fejletlenül. Az első hetekben kizárólag anyatejjel táplálkoznak, de már egy-kéthónaposan elkezdik rágcsálni a felnőtt állatok táplálékát is. 6-7 hónapos korukig azonban még szopnak is, viszont önállóan vadászni csak másfél éves koruk körül képesek.

Ahogy a természetben, úgy az állatkertben is most, a kölykök kéthónapos kora után lesz lehetőségük a többi felnőtt állattal is találkozni, így rövidesen most már az állatkertbe ellátogatók is megtekinthetik őket.

(Fotók: miskolczoo.hu)

KAPCSOLÓDÓ

Olyan programra hív a Fővárosi Állatkert, ami Magyarországon máshol nincsen

Eszti_mav

Apró majombaba jött a világra a Pécsi Állatkertben

Marci

Rendőrök segítettek az úttestre tévedt fókakölykön

Marci