Visszatérnek a természetbe a Budakeszi Vadaspark mentett vadmacska tesói! Szerénke már visszatért a vadonba, Lukrécia és Merlin még várják a megfelelő pillanatot.
Új fejezet kezdődött vadmacskáink életében! – számolt be örömmel közösségi oldalán a vadmacska testvérekről a Budakeszi Vadaspark.
Mint írták, a három mentett vadmacska testvér végleg külön utakra lépett. Szerénke már visszatért a vadonba, és újra szabadon él természetes élőhelyén!
Testvérei, Lukrécia és Merlin még várják a megfelelő pillanatot, de már külön kifutókban, egymástól távol készülnek az igazi vadmacskaéletre.
Hamarosan azonban ők is visszatérhetnek a természetbe, ahol újra a vadon szabályai szerint élhetnek! – jegyezték meg boldogan.
Korábban már mi is megírtuk, hogy hamarosan szabadon engedik a Budakeszi Vadaspark vadmacska tesóit!
A három vadmacska testvér nagy lépés előtt áll! – osztotta meg közösségi oldalán a Budakeszi Vadaspark.
Mint írták, a három vadmacska kölyök, akiket tavaly ismertetek meg, szépen cseperedik, és már közel elérték felnőtt méretüket.
„Ez azt jelenti, hogy testvéri hármasuk hamarosan felbomlik – szét kell választanunk őket, hogy biztosan elkerüljük a beltenyészetet. Bár egy korszak lezárul, minden adott ahhoz, hogy mindhárman felkészüljenek a szabad életre. Szerencsére mindhárom testvér csodásan mutatja a vadmacskákra jellemző viselkedést: ügyesen tanulgatják a vadászatot, és minden adottságuk megvan ahhoz, hogy visszatérjenek természetes élőhelyükre” – tették hozzá.
(Forrás: Budakeszi Vadaspark)