A gólyagyűrűzés mellett 8 mentett fiókának is talált befogadó családot a Sóstó Vadvédelmi Központ és az MME!
Szívet melengető bejegyzéssel jelentkezett a Sóstó Vadvédelmi Központ közösségi oldalán. Gólyafiókákat gyűrűztek népes gyereksereg közepette, és sikerült nyolc korábban mentett kis gólyát is „nevelőcsaládba helyezni”.

Hálásan köszönjük a mindennapi megfeszített munkájukat és olvassuk örömmel és élvezettel posztjukat!
„Az együttműködés öröme mindennapjaink része. A környezeti nevelés, ismeretterjesztés munkánk kiemelten fontos részét teszi ki. Mi a fennálló természetvédelmi problémák megelőzésében és a tudás átadásában hiszünk, így tudunk a legtöbb állaton segíteni a jövőben is. Ez mind a központban, mind pedig terepen így működik. Közben nagyon sok tapasztalatot szerzünk és hasonlóan elhivatott, természetszerető embereket ismerünk meg.

A hét folyamán elindult az fehér gólyák idei látványgyűrűzése, mely minden vármegyében várta és várja az érdeklődőket. Mi is erre vártunk, mivel úgy gondoltuk remek alkalom a mentett gólyafiak repatriálására. Pintér Zsófia munkatársunk kedden és csütörtökön is a Veszprém vármegyében zajló akció részese volt és sikerült az összes adoptálható madarat testvérek mellé helyezni. Ezek hivatásunk legszebb pillanatai, közben pedig mesélhetünk történetükről kicsiknek, nagyoknak.

Nyolc fiókát sikerült kihelyeznünk Devecser, Veszprémgalsa, Kamond, Várpalota, Pétfürdő, Öskű, Berhida, Balatonfőkajár települések gólyafészekeibe az MME Veszprém Megyei Helyi Csoport segítségével, melyet ezúton is hálásan köszönünk” – írták boldogan.
Te is támogathatod a mentést
Ha Te is szeretnéd támogatni a Vadvédelmi Központ erőfeszítéseit, az alábbi módon teheted meg:



