Image default

Egyre halványabb színű a madarak tollazata a globális felmelegedés miatt

A túlmelegedés egy komoly probléma a hosszú távon repülő madarak számára, és a halványabb tollazat, ami több hőt ver vissza a nap melegéből, lehet az egyik módja annak, hogy megbirkózzanak vele – írja az origo.hu.

Az összes, körülbelül 10.000 madárfajt vizsgáló tanulmány azt találta, hogy minél távolabb vonulnak a madarak, annál sápadtabb a tollazatuk. Valószínűleg azért, mert ez segít a napfényben repülő madaraknak hűsen maradni, állítja Kaspar Delhey a németországi Seewiesenben lévő Max Planck Intézet ornitológiai részlegének biológusa.

„Az eltérés kicsi, de ez gyakori, amikor a gerincesek egész osztályára jellemző színváltozás magyarázatáról van szó. A tollazat különösen diverz és sok faktor hajtja az színek evolúcióját, amelyekből a vándorlás csak egy”– tette hozzá Delhey.

(Fotók: Pixabay)

KAPCSOLÓDÓ

Szívmelengető, ahogy Kida a vak kutya rájön, hogy a kedvenc helyére viszik – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Focisták élesztettek újra egy madarat, miután eltalálta egy labda

Eszti_mav

Elpusztult az egyik, Esztergomból elszökött strucc

Marci