Image default

Törpe pingvinek ezrei lepték el a partot a Phillip-szigetnél – VIDEÓ

Törpe pingvinek lepték el a partot Ausztráliában. A tömeges partraszállás jelenségét legelőször 1960-ban észlelték, azóta rendszeresen lepik el ezrével a partot ezek a cuki állatok.

Több mint ötezer kék pingvin kelt át a parton a Phillip-szigetnél Ausztráliában a múlt héten – írta a Live Science.

A térségben 1960-ban észlelték először a vándorlást, azóta rendszeresen megfigyelhető, hogy egyetlen éjszaka alatt több ezer kis pingvin kel át a parton.

A kék pingvin vagy törpe pingvin – Eudyptula minor – a legkisebb pingvinfaj, mindössze 30-40 centiméter magas, testtömege alig éri el a másfél kilogrammot. A Philip-sziget ad otthont Ausztrália legnagyobb törpe pingvinkolóniájának, amely a Pingvin Alapítvány szerint mintegy 40 000 madárból áll.

A Philip-szigeti pingvinpopuláció egy része minden nap alkonyatkor visszaúszik a partra, miután az óceánban halakra, tintahalakra, krillekre és apró rákfélékre vadászik, majd a szárazföld belseje felé, a fészkelőhelyükhöz veszi az irányt.

A helyiek pingvinparádéként is emlegetik a jelenséget, ami rengeteg turistát vonz a környékre. Paula Wasiak kutató elmondta, hogy több mint 50 éve mindig ugyanazon a területen figyelik meg a kolónia mozgását.

Május 3-án összesen 5219 pingvin rohamozta meg a partot, ami rekordnak számít.

„Nem hittünk a szemünknek. Kevesebb, mint egy óra alatt ötezer pingvinnél is több szaladt ki a vízből”– mondta a kutató. Az előző rekordot áprilisban állították fel a kék pingvinek, akkor 4592 madár szaladt partra.

A pingvinek elsősorban apró halakkal, például szardellával táplálkoznak, amelyek csak egy szűk hőmérsékleti tartományban képesek életben maradni. A Phillip-sziget körüli óceáni viszonyok gyakran ideálisak a parthoz közeli bőséges élelemkínálathoz. A partközeli élelemszerzés után a pingvinek inkább gyors forduló utakat tesznek, és éppen időben érkeznek vissza a partra az éjszakai felvonulásra.

A pingvinek megnövekedett számára magyarázatot adhat az a szaporodási jelenség is, amikor a kolónia idősebb pingvinjei a párzási főszezonon kívül próbálnak szaporodni. Wasiak szerint a főszezonon kívüli szaporodást általában megelőzi a táplálékszerzésre induló pingvinek számának növekedése.

(Forrás: hirado.hu, fotó: Phillip Island Nature Parks)

magyarallatvedelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

Gerzson, az aranyos törpe víziló nem hagyja mamáját pihenni – VIDEÓ

Marci

„Oktatás, nevelés, képzés!” – ez lehet a kulcs az állatvédelem jövőjéhez

magyarallatvedo

Hátrányos helyzetű térségek iskoláiba viszik el az állatok védelmét és tiszteletét

Eszti_mav