Image default

Így etesd jól a kóbor cicákat

Szerencsére vannak jóérzésű emberek, akik nem tudnak elmenni egy éhes kóbor cica mellett és megetetik őket. A MAVED Magyar Macskavédő Közhasznú Alapítvány azonban arra hívja fel a figyelmet, hogy néhány fontos szempontot tartsunk szem előtt akkor, amikor cicákat etetünk.

A kóbor állatok is állatok

1. Sose hagyjuk ott az étel csomagolását, szedjük össze magunk után a szemetet! Érdemes a tálkákat is összegyűjteni, ha végzett a cica a vacsorájával.
2. A macskák szeretik a megszokott dolgokat, így lehetőleg minden nap ugyanabban az időben és ugyanazon a helyen etessük őket.


3. Ha lehetséges tegyük esővédett helyre az eledelt, hogy ne ázzon el.
4. Télen a cicák élelemigénye is megnő, így érdemesebb több szárazeledelt kitenni. A nedves eledelek előbb megfagynak, így abból annyit tegyünk ki, amit a cica egyszerre meg is eszik.
5. A hideg évszakban érdemes a vizet is többször ellenőrizni, hogy nem fagyott e be.


6. Ha teheted időnként keverj immunerősítőt (pl. DM Guard) az ételbe, sokat javít a cica egészségi állapotán.
7. Nézd meg, hogy jelölve van e a cica füle. Ivartalanításkor a füle hegyét lecsippentik, ez a nemzetközi jelzés arra, hogy az adott cica már átesett a műtéten. Ha nem, vidd el ivartalanításra vagy vedd fel a kapcsolatot valamelyik állatvédő szervezettel és kérj segítséget.

A MAVED kiemeli, hiába a jószándék, az etetés önmagában kevés. Csak az ivartalanítással lehet megfékezni, hogy egy-két cicából ne legyen egy óriási kolónia. Egy nőstény macska ugyanis négy-hat kölyköt hoz a világra egy ellés alkalmával. És hogy miért ivartalanítsd még a kandúrodat? Ebből a cikkünkből kiderül.

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Idén is összefogás indult a vakvezető kutyák támogatásáért

Marci

Tíz méter magas fáról mentették meg a tűzoltók a bajba jutott cicát

Marci

Nagyon ritka, egyelőre még félénk nőstény párduc érkezett Szegedre

Marci