Image default

Szárnyával a fán fennakadt szürke gémet gyógyítanak a Sukorói Vadmadárkórházban

Szárnyával a fán fennakadt szürke gémet gyógyítanak a Sukorói Vadmadárkórházban! Nincs jól a gyönyörű madár, de mindent megtesznek, hogy rendbe jöjjön!

Korábban számtalanszor beszámoltunk róla, hogy évek óta hatalmas és fáradhatatlan munkával madarak tucatjait menti meg a Sukorói Vadmadárkórház lelkes csapata Dr. Berkényi Tamás vezetésével. Sérült, beteg szárnyasok százai épültek fel a gondos orvosi kezek között és nyerték vissza szabadságukat. Sokszor különleges állatok életét menti meg Berkényi doki. Most éppen egy gyönyörűszürke gém szorult segítségre.

Mint bejegyzésében írta a Sukorói Vadmadárkórház, régóta dolgoznak együtt a Pro Vértes Nonprofit Zrtvel. Most egy szárnyával fennakadt szürke gémet mentett Szalai Gábor.

Mint megjegyezték, Gábor sokat segít nekik a madarak repatriálásában, végtelenül elhivatott, becsülendő és tiszteletre méltó, ahogy munkáját végzi.

A gém a Vadmadárkórházban gyógyul, állapota sajnos nem túl jó, de nagyon drukkolunk neki!

– tették hozzá.

Ha támogatni kívánod a Vadmadárkórház gyógyító munkáját, hálásan köszönik!
Számlaszámuk: 10400889-50505448-49551016, IBAN: HU89, SWIFT code: OKHB HUHB

A szürke gém

szürke gém (Ardea cinerea) Közép-Európában még gyakorinak tekinthető nagyobb testű vízimadár. Hangja rekedtes “krekk”, melyet röptében is hallat. Halakban gazdag vizek közelében mindenütt megtelepszik ez az alkalmazkodóképes madár. A szürke gémek többsége Dél- és nyugat -Európában telel,

de hazánkban rendszeresen itt is marad télen.

A szürke gémnek naponta kb. fél kilogramm állati eredetű táplálékra van szüksége. Főleg halakra vadászik, de rovarokat, pockokat, egereket és madárfiókákat is megfog – jellemzi a Balaton-felvidéki Nemzeti Park.

Az MME leírása alapján a szürke gém a legelterjedtebb gémfélénk, amely jól alkalmazkodik akár az emberi környezethez is. Leggyakoribb a nagy folyók mentén, költési idő után azonban minden vizes élőhelyen előfordul, sokszor még szántókon és gyepeken is megfigyelhető. A védelemnek és a jelentősebb vizes élőhelyek rekonstrukcióinak köszönhetően állománya növekszik. A párok jelentős része nagy, vegyes gémtelepeken költ, melyek jórészt védett területeken találhatók vagy ismertek a természetvédelmi szakemberek előtt.

A fővárosban is van egy félvad állománya az állatkerti tavon, ahonnan a madarak kijárnak táplálkozni a Dunára és más vizes területekre. Viszonylag nagy fészkét általában magasabb fák csúcsának közelében építi, de alkalmazkodik a helyi viszonyokhoz, így akár egész alacsonyan is költhet. 3-6 tojásából a fiókák 24-25 nap alatt kelnek ki. A szülők közösen gondozzák őket, 7-8 hét múlva pedig elhagyják a fészket.

(Forrás: Sukorói Vadmadárkórház)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Épp időben jött a segítség, és jó eséllyel meggyógyul a légpuskával meglőtt szürke gém!

Erik

Védett madarat, egy szürke gémet mentettek meg a tűzoltók – VIDEÓ

Marci

Elgázolt egerészölyv nyerte vissza a szabadságát, hála Berkényi dokinak!

Erik