Image default

Állatvédők szálltak harcba a turisták miatt agyondolgoztatott tevékért és lovakért

Sok bírálat érte az ország egyik fő látványosságánál turisztikai céllal tartott hátasállatok, tevék, lovak állapotát, tartási körülményeit. Az idegenforgalomért felelős miniszter változást ígér.

Állatvédők és turisták bírálatait követően a híres gízai piramisoknál turisztikai célokra használt tevéket és lovakat rendszeres állatorvosi ellenőrzés alá vetik – ismertette Serif Fati műemlékvédelmi és turisztikai miniszter.

A tárcavezető szerint az állatokat rendszeresen meg fogják vizsgálni, illetve be fogják oltani betegségek ellen mobil állatorvosi csapatok segítségével. Ebből a célból a piramisoknál tartós jelleggel létesítenek állatorvosi szolgálatot, ezen felül pedig elkülönített térségeket fognak fenntartani élménylovaglásra, illetve tevegelésre.

A programot később Egyiptom minden turisztikai jelentőségű régészeti látványosságára ki akarják terjeszteni.

Hivatalos adatok szerint Egyiptom lakosságának nagyjából 30 százaléka szegénységben él, bár a valós szám ennél magasabb lehet. Az állatvédelem gyakorta hanyagolt. A mezőgazdaságban használt állatok gyakran alultápláltak, illetve bántalmazzák őket, de a gízai állatkertben is rosszak a körülmények. A Kairó környékén élő kóbor kutyákat sokáig mérgezték, vagy lelőtték.

Magyar Állatvédelem, forrás: MTI, fotók: Pexels

KAPCSOLÓDÓ

Az állatkert munkatársai vették gondozásukba az elárvult kistevét – VIDEÓ

Marci

Tevekönyvtáron érkezik az olvasnivaló a sivatagban élő gyerekekhez – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Önfeledten játszanak és kergetőznek a Veszprémi Állatkert tevecsikói

Erik