Image default

A hőségben ezt kéri a rendőrség a kisállat-tulajdonosoktól

Ne hagyd állataidat a zárt autóban, egyetlen percre sem, a hőség megölheti őket – áll a rendőrség figyelemfelhívó posztjában. Tudtad, hogy tíz perc is elég ahhoz, hogy extrém forróvá váljon és akár 50 fok fölé emelkedjen az autó utastere? A meleg utastérben az állatok hőgutát kapnak és el is pusztulhatnak.

És mit tegyél, ha magára hagyott állatot látsz egy bezárt autóban?

  • Próbáld felvenni a kapcsolatot az autó tulajdonosával!
  • Bevásárlóközpontban értesítsd az ügyfélszolgálatot!
  • Hívj parkolóőrt, biztonsági őrt, állatvédelmi őrséget vagy hívd a 112-es segélyhívó számot!

Végső esetben, tanú jelenlétében törd be az autó egyik oldalsó ablakát, de ügyelj arra, hogy az autóban csak minimális kárt okozz!

Ha sikerült kiszabadítani az állatot, próbáld lehűteni vízzel, nedves ruhával, állapotától függően vidd el állatorvoshoz!

Rendőrség – Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Nagyon élvezték az év végi ünnepeket az idén született vakvezető kölyökkutyák

Marci

Megmentette az ablakból kizuhanó kutyát a hős nő – VIDEÓ

Marci

Állatkínzás miatt indult eljárás egy férfi ellen, mert megölt három kölyökkutyát

magyarallatvedo