Kétségbe esett egy angol nő, mert a kleptomán macskája rendszeresen fosztogatja a szomszédokat. Van amikor ruhákat, de van amikor élelmiszert zsákmányol a négylábú. A nő a Facebookon próbálja visszajuttatni az ellopott dolgokat.
A kleptomán macska, Harry az elmúlt években is rendszeresen vitte haza a lopott holmikat, köztük alsóneműt, kolbászt, de volt amikor egy dizájner cipővel tért haza. Csak a múlt héten Harry hat dolgot lopott a szomszédoktól. Tulajdonosa, Donna Hibbert úgy véli, Harry a tárgyakat ajándéknak szánja.
„Szerintem a macskák szeretnek a gazdáiknak jutalomfalatokat vinni, ez a pszichológia a dolog mögött. Igaz, Harry nem egeret, hanem melltartót hoz nekem.” – mondta a nő.
Harry az elmúlt évek során körülbelül (átszámítva)150 ezer forint értékben lopott el tárgyakat.
„Volt egy piros cipő, és elég drága márka volt. A sportmelltartók az M&S-ből vannak, szóval nem volt olcsó, a minap volt egy pénztárca, de nem volt benne semmi” – mondta el Donna.
Családi vonás a lopás
Harry bátyja, Luna is visz haza tárgyakat, de ezek általában szemétdarabok, például chipses zacskók és cigarettás dobozok.
Donna Hibbert mostanában kezdte el közzétenni az ellopott tárgyakat a Facebookon:
„Tehát a macskáim tolvajok, és az évek során számos tárgyat hoztak át a macskaajtón, baseball sapkát, kolbászt, macskahúsos zacskót, papucsot, zoknit és még egy cipőt is! Az elmúlt 2 hétben a képen látható dolgokat hozták nekem! Úgy gondoltam, hogy jobb, ha elkezdem itt közzétenni a finomságokat, mert valahol van valaki, aki azt hiszi, hogy megőrült a dolgok elkeveredésével! Nem így van! Az én macskáimról van szó, és csak bocsánatot tudok kérni. Ha a holmik a tiéd és vissza akarod kapni őket, írj nekem egy üzenetet. Köszönöm! Donna x”
„Nagyon aggódtam amiatt, hogy valamelyik szomszédunk azt gondolja, hogy „biztos, hogy ezeket én tettem ki a sorra” vagy „ezek voltak nálam a házban”, és eltűntek” – mondta.
„A Facebookon a közvetlen mellettünk lévő szomszédunk látta a posztot, és azt mondta: ‘Ezek az enyémek, de azt hittem, én kevertem el őket.”
Korábban beszámoltunk egy papagájról, aki egy kamerát lopott és azzal egy filmet is forgatott. A kamera rögzítette a repülést és a landolást, majd közelről készített felvételeket arról is, ahogy a kea csőrével műanyagarabokat hasít ki belőle. A család tagjai a madarak hangját követve találták meg végül az elhagyott GoPrót, mely még ekkor is működött.
BBC – Magyar Állatvédelem