Álnéven állatkínzásról kamuzott egy férfi Rábapatyon, azonban a hazugsága hamar lelepleződött. A Sárvári Járásbíróság hamis vád bűntette miatt 300 000 forint pénzbüntetésre ítélte a büntetett előéletű vádlottat, ahogy a Szombathelyi Törvényszék közleményében is olvasható.
A vádlott a felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt egy másik néven bemutatkozva telefonált a segélyhívó központba, és állította, hogy egy rábapatyi utcában lévő fabódék mellett két kutyát tartanak, amelyekről nem gondoskodnak. A hamis bejelentés szerint a kutyáknak nincs megfelelő búvóhelyük, rövid lánccal vannak megkötve, és a gazda nem ad nekik ételt és vizet, így a kutyák nagyon soványak és kilátszanak a bordáik.
A rendőrjárőrök a helyszínre érkezve megállapították, hogy a vádlott bejelentése teljes mértékben hamis volt. Ugyan két kutya volt jelen a megjelölt helyen, de a tulajdonos megfelelően gondoskodott róluk, biztosítva számukra a megfelelő életkörülményeket, rendszeresen etetve és itatva őket.
A vádlott hamis vádjával állatkínzást rótt az ártatlan tulajdonosra. Az ítélet jogerőssé vált, és a büntetett előéletű férfit 300 000 forint pénzbüntetésre ítélték.
Ez az eset rámutat arra, hogy a hamis vádakat komolyan kell venni, mivel nemcsak ártatlan embereket, hanem az igazi állatkínzás áldozatait is hátrányosan érintik. Az ilyen hamis vádak nemcsak a rendőrség időt és erőforrásokat vesznek el, de befolyásolhatják az állatvédelemmel kapcsolatos munkát is. Ezért fontos, hogy minden bejelentést alaposan és körültekintően vizsgáljanak meg, hogy az igazságot és a valóságos állapotot tárják fel.
Az állatkínzás egy kegyetlen és elítélendő cselekedet, amelyet komolyan kell vennünk. Állataink védtelenek, és nekünk, embereknek felelősségünk gondoskodni róluk és tiszteletben tartani életüket. Az állatkínzás nemcsak a szeretetlen bánásmód, hanem egy törvényen kívüli, etikátlan tett is. Minden állatkínzó cselekedet büntetendő és elítélendő. Együtt kell fellépnünk az állatok jogaiért és biztonságáért. Tegyünk feljelentést, lépjünk fel az állatkínzók ellen, és hívjuk fel a hatóságok figyelmét ezekre a tettekre. Az állatkínzás elleni harc mindenki közös ügye, és csak így érhetünk el változást.