Gombkötő Péter a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságágának munkatársa az MTV kérdésére beszélt a területen élő ragadozókról – írja a Lelépő. A zoológiai referens elárulta azt is, milyen konfliktusba keveredett egy medve.
Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság gerinces zoológiai referense tartott előadást nemrégiben a Miskolci Állatkertben. Az eseményen jelen volt az MTV híradójának stábja is, akik a területen élő ragadozó állatokról kérdezték.
Kevesebb, mint húsz medve él a Bükkben
A szakértő a köztévé kérdésére elmondta, csak néhány hiúz él a Bükkben, és
a barnamedvék száma is kevesebb, mint húsz a környéken.
Tájékoztatása szerint a farkasok egyedszáma két tucat alatt van, a vadmacska viszont elterjedtebb. Sajnos azonban a kóborló házimacskák, a betegségek és a hibridizáció komoly veszélyt jelent az állományra nézve.
A nemzeti part munkatársa arról is beszámolt, hogy embernek medvével mindössze egy konfliktusa volt az elmúlt években a környéken, amikoris összekarcolta egy példány egy kaptár oldalát. Mint mondta, a farkasokra jellemző, hogy
funkciójuknak megfelelően ragadozóként viselkednek.
Azaz például haszonállatokat ehetnek meg, így ennek a fajnak az esetében gyakoribb a konfliktusok száma.
Kisokos arra az esetre, ha nagyvaddal találkoznánk
Ahogyan arról a Lelépő is beszámolt, már tavaly októberben is jelezte a Bükki Nemzeti Park, hogy egy előző év májusától itt élő, kifejlett hím medve nagy valószínűséggel már áttelelhetett a Bükkben, és azóta is ott tartózkodik. Nos, a medve azóta is a népszerű túraútvonalak közelében élhet, a Bükki Nemzeti Park munkatársai pedig már nevet is adtak neki: Mihály.
Lelépő – Magyar Állatvédelem