Cicát mentettek a sukorói Vadmadárkórházban – szúrta ki a FEOL. Lizi, a macska az egyik nadapi áruház előtt feküdt eszméletlenül, amikor két tizenéves lány rátalált.
Mint írták, azt, hogy még él, kis rángásai jelezték. A lányok nem haboztak, azonnal segítséget kerestek. Szerencsére a két lány, a Sukorói Vadmadárkórház nagy rajongói. Felhívták a sukorói Ivókút Állatorvosi Rendelőt, ahonnan az egyik, szintén a kiskedvencével a rendelőbe érkezett ember ült autóba – a szakemberek leterheltsége miatt –, hogy elmenjen a macskáért és a lányokért, majd beszállítsák az állatot az épületbe.
“A doki megvizsgálta szegény macsekot, a diagnózisa biztató volt. Belső sérülés nincs, de a fejét erős ütés érte. Infúzióra kötötték, és sikeresen stabilizálták az állapotát. Másnap már evett” – derül ki a sukorói Vadmadárkórház közösségi oldalára írt posztból.
A történet ráadásul kétszeresen is jóra fordult, ugyanis miután a hírekben – így a Fejér Megyei Hírlapban is –a cica híre megjelent, a gazdája jelentkezett érte. “Volt nagy boldogság és simulás meg dorombolás a találkozásnál. Lizike egy hétig volt a kórházban, gazdija többször meglátogatta. Egy hét múlva Doki még egyet vizsgálgatott rajta, majd jóváhagyta Lizi hazamenetelét” – olvasható a beszámolóban. A történet happy end-del zárult, hoszen egy újabb életet mentett meg a Vadmadárkórház vezetője, dr. Berkényi Tamás!
Nemrégiben egy sérült seregély életét mentették meg
Évek óta hatalmas és fáradhatatlan munkával madarak tucatjait menti meg a Sukorói Vadmadárkórház lelkes csapata Dr. Berkényi Tamás vezetésével. Sérült, beteg szárnyasok százai épültek fel a gondos orvosi kezek között és nyerték vissza szabadságukat.
A Vadmadárkórházba nemrég egy beteg seregély érkezett, akinek lábsérülése majdnem az életébe került. Miután csúnyán megsebesült, valószínűleg vérrög keletkezett a szervezetében, ami az ujjainál állt meg, elzárva előlük a vérellátást – írta az állatkórház Facebook bejegyzésében. Szerencsére a profi életmentő műtétnek köszönhetően a kis seregély mostanra már túl van a kritikus időszakon, utókezeléseken, sebe szinte már teljesen begyógyult.
(Forrás: FEOL/ Vadmadárkórház)
Magyar Állatvédelem