Image default

Emlékérmet kapott Farkas Roland tűzoltó, a hős törökországi kutyásmentő

Emlékérmet kapott Farkas Roland tűzoltó, a hős törökországi kutyásmentő! A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság osztotta meg a hatalmas elismerés részleteit.

Mint írják, Városháza Emlékérmet kapott Farkas Roland, pécsi szolgálatparancsnok. Születésnapja után egy nappal, szeptember elsején, Pécs város napja alkalmából a város önkormányzata Városháza Emlékérmet adományozott harmincéves szolgálata, illetve a februári törökországi földrengés során nyújtott munkája elismeréséül.

„Azt nem mondanánk, hogy Roland élete minden pillanatában nyugodt és higgadt, de amikor szükség van rá, akkor rendíthetetlen, alapos, kitartó, és idegesítően makacs. Azt, hogy mi a cél, sosem téveszti szem elől. Nyugodtan rábízhatod az életed – írják.

„Amikor nagyon benne vagyok valamiben, elveszítem az időérzékemet. Csak a feladat létezik, más nem számít” nyilatkozta egyszer.

Farkas Roland a pécsi hivatásos tűzoltó-parancsnokság szolgálatparancsnoka, 1994. október 1-je óta hivatásos tűzoltó. A HUNOR Mentőszervezet tagjaként 2023 februárjában a törökországi földrengés kutató-mentő munkálataiban az Alfa csapat vezetőjeként dolgozott.

Élete (majdnem) minden pillanatában tűzoltó.  Hat alkalommal vett részt kutató-mentő munkában, szolgálaton kívül két alkalommal is megmentette egy-egy bajbajutott életét. (Egyszer a fiával együtt…)
Számunkra az volt a legmegrendítőbb nyilatkozata, amikor a törökországi műveletekről beszélt, arról, hogyan fedeztek fel életjeleket a pokolban…

„Ha az ütemtelen kopogást, amivel ilyenkor kommunikálunk, megismétli az, aki bent van, akkor tudjuk, hogy ember keltette zajról van szó. Több százan várták ilyenkor kint, hogy visszakopog-e valaki. Síri csönd van, olyan, mint egy gyászszünet…

Ha falhoz, födémhez, betonelemhez értünk, valahogy át kellett nézni azon. Ilyenkor jött a fúró, és kapott szerepet az optikai kamera. A mentőcsapat ezeken kívül használt hidraulikus emelőket, alátámasztó elemeket, betontörőket, orrfűrészt, vésőgépet, vésőkalapácsot, fúrókat, réselőket, hosszú erőkarú erővágókat, sarokcsiszolókat. Ha elkészült a falban a hatvanszor hatvan centis mentőháromszög, akkor volt helye a hordágynak is. Ha az kijutott, üdvrivalgás tört ki, és egymást ölelgették az emberek…” – közölte a megrendítő szavait Farkas korábbi mentéseiről a BM OKFI.

(Forrás: BM OKFI Fotó: Farkas Roland archívuma, HUNOR)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Kitüntették a törökországi földrengésben 17 életet megmentő hős HUNOR-osokat

Erik

Megfékezték a hatalmas tüzet a lánglovagok, amely már az állatmenhelyet veszélyeztette Kiskunfélegyházán!

Erik

Az ukrán elnök érdemérmet adott egy hős kutyának 250 bomba és lőszer kiszaglásáért

Eszti_mav