Image default

Szigorúan védettről csak védettre változtatták a farkasok természetvédelmi státuszát

Az Európai Unió Tanácsa elfogadta az élőhelyvédelmi irányelv módosítását célzó európai bizottsági javaslatot, mely azt célozza, hogy a farkasok uniós természetvédelmi státuszát a szigorúan védettről védettre csökkentsék, összhangba hozva ezzel az uniós farkasvédelmi státuszt a vonatkozó Berni Egyezménnyel, az európai növény-, állat- és élőhelyvédelmi nemzetközi megállapodással.

Az uniós tanács tájékoztatása szerint az irányelv bevezetésével a tagállamok nagyobb rugalmasságot kapnak a farkaspopulációk kezelésére.

Az irányelv célja, hogy javítsák a farkasok és az emberek együttélését, és a lehető legkisebre csökkentsék a növekvő farkaspopuláció esetlegesen negatív hatását. A jogszabálynak köszönhetően a tagállamok jobban tudnak majd intézkedéseket hozni az adott regionális körülményekhez igazítva.

A tagállamoknak továbbra is biztosítaniuk kell a farkasok kedvező védettségi helyzetét. A vadállatot továbbra is szigorúan védett fajként említhetik a nemzeti jogszabályokban, és szigorú intézkedéseket hozhatnak a védelmére.

A kép csak illusztráció

Az Európai Bizottság javaslatában azt írta: Európában több mint 20 ezer farkas él, populációik és elterjedési területük növekszik, tíz év alatt mintegy megduplázódott. Noha ez természetvédelmi sikernek számít, egyes régiókban az emberi tevékenységgel egyre gyakoribb konfliktusokhoz vezetett, különösen az állatállomány tekintetében – jegyezték meg.

Magyar Állatvédelem, Forrás: MTI

KAPCSOLÓDÓ

Farkas üldözött egy bickiklist Brassópojánán (videóval)!

Erik

A modern kutyafajták agya nagyobb, mint az ősi fajtáké

magyarallatvedo

Teljes farkascsaládok kiírtását engedélyezte most a svéd kormány!

Erik