Image default

Kutyus kergette kacsát mentettek az állatvédők egy újpesti gangos épületből!

Kutyus kergette kacsát mentettek az állatvédők egy újpesti gangos épületből! 

Ismét egy pórul járt kacsát kellett megmenteni az Állatmentő Ligának – számolt be az esetről az Àllat- ès Termèszetvèdelmi Őrszolgálat Újpest közösségi oldalán. 

Az állatmentők az alábbi posztban számoltak be a szerencsésen végződő történetről:

„Nem szoktunk kacsákat írni, és most sem a fantáziánk kapott szárnyra. Szóval nem tollat ragadva írjuk meg a mai esetünket. Kacsácskát kutyák kergethették be egy újpesti gangos épületbe, majd egy tükör előtt (trükkös madár hiszen a retro ABC-ben is ezzel figyelik a tolvajokat) szóval egy tükör előtt figyelt mindenkit,majd minket is, de sok időt nem hagytunk a tollászkodásra és elcsíptük. Végigjártuk az udvart, hogy nincs e fészek vagy másik kacsa. Befogás után mehetett úszni, az úgy is karcsúsít” – írták.

Immár nyolcadik éve költ a Fővárosi Munkaügyi Bíróság tetőkertjében a kacsamama!

Egy másik meghökkentő és aranyos kis történetet osztott meg nemrég közösségi oldalán az  Àllat- ès Termèszetvèdelmi Őrszolgálat Újpest. Mint írták, vannak “notórius visszatérőik”, ugyanis egy kacsamama nyolcadik éve tér vissza a Fővárosi Munkaügyi Bíróságra. De nem peres ügye van, hanem a meseszép tetőkertben költ!

Ezután majd várja, hogy a munkatársak hívjanak minket a költöztetés miatt. Idén is így történt és már szabadon úszhat a kis család. – tették hozzá az állatvédők.

Egy iskola udvarán is évek óta költ egy kacsamama!

Nemrégiben lencsevégre kapta az iskolában fészkelő cuki tőkés réce családot az ismert természetfotós! A réce pár immár harmadik éve fészkel a szokatlan helyen! 

Készítettem egy kis képriportot az iskolánkban fészkelő tőkés réce párról – osztotta meg közösségi oldalán Daróczi Csaba természetfotós. A soltvadkerti földrajz-testnevelés szakos tanár szívmelengető képeket osztott meg az aranyos kis tollas családról.

Mint írja egy korábbi bejegyzésében, az iskolájukban immár harmadik éve költ sikeresen egy tőkés réce család (valahol a bokrok alatt).

Kiemeli, hogy a tőkés réce pár március elején jelenik meg az udvaron fészkelő helyet keresve, majd májusban már az udvaron vezetgetik a kicsinyeiket. Daróczi Csaba sem tudja mi motiválhatja őket, hogy egy ilyen helyen fészkeljenek.

Bejegyzésében megemlíti, hogy a képeket természetesen telefonnal és GoPro kamerával készítette, amikor az utjába akadtak a pihe-puha apróságok!

A tőkés réce

Az európamadarai.hu oldal a tőkés récét vagy vadkacsát (Anas platyrhynchos) a madarak osztályának lúdalakúak (Anseriformes) rendjébe és a récefélék (Anatidae) családjába tartozó fajaként jellemzi. A tőkés réce testhossza 50-65 centiméter, szárnyfesztávolsága 81-98 centiméter, testtömege 750-1450 gramm. A tojó mintegy negyedével kisebb méretű és könnyebb tömegű, mint a hím.

A TŐKÉS RÉCE EURÓPÁBAN, ÁZSIA ÉS ÉSZAK-AMERIKA JELENTŐS RÉSZÉN ELTERJEDT, A KÁRPÁT-MEDENCÉBEN Ő A LEGGYAKORIBB RÉCEFAJ.

Kóborló egyedei sokfelé eljutnak, így Afrikába, Közép- és Dél-Amerikába is. Az ember is segítette elterjedési területe megnövelését, mivel betelepítették az Egyesült Államok keleti részébe, a Bermuda-szigetekre, Ausztrália, Új-Zéland és Új-Kaledónia területére is. Onnan a faj sokfelé eljutott kóborlásai során, így pl. a Csendes-óceán sok szigetén is észlelték már. Betelepítették a Francia déli területek több szigetére, így a Kerguelen-szigetekre, továbbá a Falkland-szigetekre és a Macquarie-szigetre is.

A tőkés réce az ivarérettséget egyéves korában éri el. Fészkelőhelyben nem válogatós, földre rakja növényi részekből és pehelytollakból készített fészkét. Sokszor már március elején elkezdi rakni 9-13 tojásból álló fészekalját, melyen 22-28 napig kotlik. A tojások zöldes színűek.

A tőkés réce tápláléka változatos, főleg magvakat, növényi részeket, gerincteleneket, apró halakat és ebihalakat fogyaszt. Nem tud teljesen a víz alá bukni, ezért a madár hátsó része kiemelkedik a vízből, tótágast áll. Az állomány egy része áttelel, másik része vonuló. Vadászható faj. A legidősebb ismert tőkés réce 29 évet élt.

(Forrás: Àllat- ès Termèszetvèdelmi Őrszolgálat Újpest, Daróczi Csaba)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Vércsét mentett az Állat- és Természetvédelmi Őrszolgálat Újpesten

Erik

Állatvédők gondoskodtak a szakadó esőben zavart módon viselkedő hölgy kutyusáról Budapesten

Erik

Most éppen kacsákat mentettek a tűzoltók – videóval

magyarallatvedo